ЕКЗОРЦИЗМ ПО-ГРЕЦЬКІ. ROTTING CHRIST LIVE IN BINGO, 14.04.18

Історично склалося, що греки знаються на музиці. Так, давньогрецькій філософ Платон вважав, що музика відіграє важливу роль у становленні Космосу і підтримці гармонії у ньому. З ним важко не погодитись, особливо коли через дві з половиною тисячі років його земляки Rotting Christ беруть і на твоїх очах (і вухах) перетворюють Хаос на Космос, Світло на Темряву, Святість на Єретизм. Щось не менше за творення нового світу відбулося 14 квітня у столичному клубі Bingo.

Попри світову славу, солд-аути і статус легенд, славнозвісні греки на чолі з геніальним Sakis Tolis, виявились дуже простими і приємними хлопцями, для яких пройти крізь чергу біля клубу, в якому вони будуть виступати – звичайна справа. «Jesus Christ! Its Rotting Christ!» – пролунало в голові та/або в натовпі при появі музикантів.

Після відвідування гримерки з’ясувалося, що музиканти вкрай втомлені, особливо маестро Sakis Tolis і його брат Themis Tolis. Але не зважаючи на це, вони чемно привітались і пообіцяли, що це буде чудове шоу. І вони цілком дотримались свого слова.

Через пару днів пазл щодо втоми музикантів нарешті склався. Як йдеться у пості на офіційній сторінці Facebook лейблу Season Of Mist, 12 квітня братів заарештували прикордонники Грузії на підставі можливої терористичної загрози, яка начебто випливає із назви Rotting Christ. Зусиллями організаторів і інших членів гурту музикантів було визволено; їм було дозволено залишити Грузію. Sakis Tolis поділився враженнями від цієї захопливої пригоди на офіційній сторінці гурту, наголосивши на тому, що жодна тюрма не стримає їх пристрасного бажання грати метал. За це повага до легенд black/dark metal збільшується в рази.

Отже, повернемося до київського концерту грецьких металістів. Ще до відкриття дверей клубу було зрозуміло, що зала буде повна. Людей зібралося чимало. Окрім винуватців торжества Rotting Christ, на вечір було заявлено ще 2 гурти: одесити White Ward і мальтійці MartYriuM. У цей теплий суботній вечір Bingo перетворився на місце паломництва шанувальників black metal в його різних формах і проявах. Але була відчутна відсутність славнозвісного пафосу блек металістів, який протягом десятків років штовхав найбільш безшабашних своїх пошановувачів підпалювати церкви, перегортати хрести, малювати Бафомета у підручниках з математики і мірятися довжиною трушності. Сучасний black metal gig – це зустріч друзів-однодумців з різних соціальних прошарків і вікових категорій, яких об’єднує любов до музики, до естетики темних міфологій і прадавніх культів.

На аперитив металхедам був запропонований п’янкий коктейль у стилі deviant black metal, з терпкими нотками божевілля, сирого блекового звучання і елегантних саксофонних партій. White Ward не бояться експериментувати з інгредієнтами свого авторського напою. Нуарний саунд, місцями істеричний вокал, електронні вкраплення і характерні для post black metal пригнічені атмосферні гітари вступали в танець з партіями саксофону і мерехтливими проміннями кислотного освітлення – ідеальна прелюдія, щоб очистити свідомість від сірої буденності і налаштуватися на магічний лад найтемнішого і найтаємнішого з жанрів метал музики.

На жаль, не обійшлося у цей вечір і без ексцесів. Мальтійці MartYriuM внаслідок непередбачуваних обставин не змогли виступити, що, звичайно, не могло не засмутити фанів. Редакція Daily Metal з’ясовує причини, які завадили гурту потішити українських прихильників своїм концертом.

Нарешті після контрольного саундчеку лунають перші ноти Intro, а потім… все як в тумані. Нелюдське дійство привезли до Києва ці греки! Концерт відкрила магічно-зваблива “Ze Nigmar”, текст якої написаний арамейською – мовою Ісуса. Орієнтальні мотиви змінюються екстремальними гітарними рифами, майже кOровими брейкдаунами, підживлюються окультним гроулом Sakis Tolis. Це звучання неможливо сплутати ні з чим!

Первісно-тваринна “Κατά τον δαίμονα εαυτού” (“Здолай демона всередині себе”) увірвалася до зали швидкісними гітарними запилами, димовими завісами, розриваючою карданною партією і хвилею божевілля фанів. Бойовик за бойовиком, Rotting Christ майстерно вводили майже тисячний натовп прихильників до містичного екстазу, відкривали тайємниці Вавілону, Ієрусаліму, Старого Заповіту, оголювали найпотаємніші куточки людських душ і співали колискові нашим внутрішнім демонам. Це був той випадок, коли спілкування з публікою велося через музику, і цього було достатньо. Довгі тиради подяки зі сцени були би зайвими, і так було зрозуміло, що між музикантами і фанами існує міцний духовний зв’язок причетності до метал культури.

Ближче до середини виступу стало зрозуміло, що демони всередині нас трохи розгулялися, отже потрібно їх приборкати. Хто як не Sakis Tolis знається на ритуалах екзорцизму, адже шедевральна “Apage Satana” – його рук справа. Криваво-червоне освітлення і чіткий барабанний ритм, який майстерно відбиває Themis Tolis, молитва «Отче Наш»  давньогрецькою на демонів діють безвідмовно! Словами це передати важко, отже дивіться самі.

Апогеєм вечора став найдемонічніший слем, який тільки можна собі уявити. Підлога старенького Bingo гідно витримала ці пекельні танці під акомпанемент гітарних dark metal запилів від щирих грецьких хлопців.

«It was your best show ever– зауважив один із команди організаторів Rotting Christ вже після концерту. Sakis Tolis подякував своїм українським фанам на офіційній сторінці гурту і пообіцяв повернутися. Що ж, з нетерпінням чекаємо! Non Serviam!

Текст: Тетяна Полянічка
Фото:
Георгій Лазуренко

Повний фотозвіт з концерту Rotting Christ на Daily Metal.