Oskorei. Midvinter Festival VIII | Репортаж

8 грудня небо над столицею розверзлось, і над містом під стягами щорічного Oskorei festival пронеслися чорні вершники, серед яких були Dymna Lotva, Barkasth, Ygg, Khors, Nox Vorago і легендарні Cradle Of Filth.

Допоки Київ неспішно огортала ніч, повільно закутуючи у сніг, клуб Bingo наповнювався фанатами важкої та атмосферної музики. Повні зали на метал-концертах – це вже хороша традиція для багатьох українських міст на чолі із Києвом.

Першими на сцені з’явились Dymna Lotva, які прийшли з глибоких білоруських лісів та боліт, принісши із собою темні води скорботи. Дуже вдалим вибором було поставити їх виступ першим – Dymna Lotva створила необхідний настрій, який моментами навіть вводив у легкий транс. Примарний туман стелився залом, розчиняючись у гітарних рифах.

З найтемніших закутків харківського андеграунду вийшли Barkasth, успішні адепти харківської школи black metal’у. Ще один відносно молодий гурт у лайн-апі фестивалю, Barkasth розвіяли тумани, що зависли у повітрі після виступу Dymna Lotva, розриваючи їх потужним звучанням справжнього чорного металу, викуваного Харкові, який є кузнею найкращого українського black’у.

Перший живий виступ вже культового проекту Ygg, на який чекало багато фанатів, нарешті відбувся. Могутня стіна звуку, яка подібно до хвилі, зносить усе на своєму шляху. Ygg зосередились виключно на музиці – багато фанатів очікували від них шоу, яке би супроводжувало цю історичну подію, очікували особливого сценічного образу. Але учасники вийшли у мерчі проекту і без зволікань взялись за музику, ще раз показуючи свій професіоналізм. Можливо, це розчарувало чиїсь очікування, а ще хтось говорив про те, що в записі вони звучать набагато краще. Але важливішим є те, що колектив все-таки вийшов до нас із безчасся та з-за меж простору. І невідомо, чи повернеться знову. Від себе додам, що саме під час виступу Ygg мені найбільше не сподобався звук. Але, не зважаючи на усі плюси та мінуси, маю надію, що Ygg частіше долучатимуться до різних фестивалів, і якщо залишаться у студії, то лише для запису нового альбому.

Однією з безумовних переваг події став чудово сформований, ледь не ідеальний таймінг. Це те, чого варто повчитись багатьом українським фестивалям у Oskorei. Ще один плюс – було багато мерчу, якого вистачило майже всім. Словом, організація на рівні, за що велика дяка тим, хто творить Oskorei festival.

Проте повернемось на сцену. Наступний виступ ховає за собою десятилітню історію – історію альбому Mysticism, який цьогоріч святкує свій ювілей. З цієї нагоди легендарні Khors відіграли спеціальну програму, що складалась лише із пісень з цього альбому. Ще раз почути улюблені композиції з одного із найкращих альбомів Khors – велике задоволення. Межа між реальністю і задзеркаллям стала геть тонкою, видимими стали забуті воронячі шляхи, що лежать, оповиті містичним сяйвом найглибших снігів. Кожен виступ Khors – це особлива подія, яка містичним чином робить тоншою межу між світами.

Nox Vorago. Особисто для мене вони були відкриттям вечора. Вони поєднали у собі і чудові сценічні образи, і шоу, і вибуховий progressive death metal. Ці шведи розбивають скляні стіни уяви слухача могутнім чорним молотом, після чого вони – стіни – розлітаються на тисячі шматочків. Це гурт, на який неодмінно варто звернути увагу організаторам українських метал-івентів.

З темної хащі, із в’язкого туману, з-поміж темних силуетів дерев долинає відьомський сміх, линуть безбожні співи, несеться чорна магія, яка поглинає усе. Десь так мені уявлявся виступ легендарних Cradle Of Filth, і сподівання мої не було порушено. Зрештою, чого ще варто сподіватись від мастодонтів symphonic black’у, які більше двадцяти років творять своє містичне дійство на найбільших сценах світу.

Публіка зустрічала і підтримувала музикантів нестримними вигуками, показуючи, що їх, Cradlе Of Filth тут дуже чекали. І чекатимуть надалі.

Воклал Danі Filth’а вживу пробирає до кісток. Виступ Cradle Of Filth прекрасно синхронізований і продуманий. Це шоу на найвищому рівні, це прекрасно налаштований зв’язок із фанатами. Кращого фіналу для такого фестивалю годі і шукати.

Oskorei. Midvinter festival VIII| Kyiv | 08.12.2018

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmvb8HDM

Так відбувся Oskorei. Midvinter festival VIII. Його відголосся ще довго котитиметься луною поміж берегів чорної ріки, між сірих каменюк будинків і покручених тіней дерев. Аж поки знову не буде кинуто клич, після якого над столицею знову розверзнуться небеса, аби звідти спустились чорні вершники – передвісники Oskorei. Midvinter festival IX.

Фото: Георгій Лазуренко