Vetrarnott – Scion

Італійський progressive black metal гурт Vetrarnott випустив доволі цікавий EP під назвою ‘Scion’. Команда навряд стане відкриттям року для пересічного фаната жанру, проте безумовно варта уваги.

Мабуть, багатьом із нас при згадці про progressive black metal на думку одразу спадають Enslaved. Вищезгадані гурти «єднає» не лише слово «vetrarnótt», яке для Enslaved є назвою пісні із першого альбому, а для Vetrarnott – назвою групи.  Порівнювати Vetrarnott лише із Enslaved ідея не з кращих, адже схожі риси можна знаходити і у норвежців Borknagar, i у земляків VetrarnottEnisum, а при великому бажанні можна віднайти подібності навіть із Taake чи Mgła.

Будьмо відвертими, порівняння гуртів – справа не дуже вдячна. Нехай вони дуже подібні за звучанням, але не варто поспішати і засуджувати намагання Vetrarnott грати подібно до своїх кумирів, оскільки важливим тут є інший фактор – Vetrarnott створюють справді якісну музику.

Групу було створено у 2015 році. До 2017 вона функціонувала як one-man band, а тоді трансформувалася у повноцінний колектив, коли до творця проекту під іменем Gar Ulfr приєдналися Valar і Osculum. Команда молода і не варто звинувачувати їх у відсутності власного звучання . Так, Vetrarnott володіють не надто оригінальним, проте потужним саундом. Тим паче, учасники групи відкрито кажуть про те, що ‘Scion‘  можна вважати триб’ютом  до гуртів, які надихали їх створювати свою музику – Enslaved, Draugr, Bathory, Darkthrone, Taake тощо.

EP ‘Scion’ цілком побудований на германо-скандинавській міфології. Він складається із трьох основних треків, яких неспроста налічується три – вони розповідають про дітей Локі, бога обману, та велетки Ангербоди. Перший – “The Tide” – про морського змія Йормунганда, другий – “Unbound” – про вовка Фенріра, і третій – “Helvegr” – про Хель, богиню підземного світу. На закуску хлопці додають бонус-трек під назвою “La Voce Degli Dei”.

Вельми подібне до інших звучання, часто використовувана скандинавська тематика – так, оригінальності тут не дуже багато. Проте група молода і судячи із того, скільки сил та ентузіазму вони вкладають у свою музику, у них ще все попереду. Пошук власного звучання – справа важка, воно не знаходиться одразу – із першим EP чи повноформатним альбомом. Іноді воно не знаходиться взагалі, але дуже хочеться вірити, що це – не про Vetrarnott, які грають якісний progressive black metal. Мушу також підмітити, що грають вони його майстерно, на рівні із тими ж Enslaved чи іншими переліченими вище гуртами, а це – нагадую, що проекту Vetrarnott лише кілька років – дуже багато важить.

‘Scion’ побачить світ 2-го вересня.