Burshtyn – Чортория

Цією рецензією ми раді розпочати співпрацю з порталом The Moshville Times та французькою журналісткою Cécile Eduinaluca. Відтепер ще більше рецензій на релізи українських виконавців буде з’являтися на веб-сторінках Daily Metal.

Англійська версія рецензії: The Moshville Times


Настав час знову почути новини із Харкова. Раніше цього місяця, Burshtyn випустили їх новий альбом ‘Чортория’.

Особлива робота над міксом іноді є вирішальним фактором щодо того, який слід залишить альбом у свідомості його слухачів. Саме це, разом із позиціонуванням та сценічною картиною, зробило їх видовищними та потужними на минулому альбомі ‘Безвірник’. Цього разу я була здивована тим, наскільки була прибрана їх “важкість” на альбомі ‘Чортория’. Барабани стали менш яскравими, бас повернувся до “нормального” звучання, та й загальна атмосфера роботи зменшилась. Це вже не той незаперечний pagan, що був раніше.

Тим не менш, було б неправильно казати, що зовсім не лишилося нічого фолкового, хоч його музичні прояви стали надзвичайно рідкісними. “Її Натхнення Пектораль” – найбільш віддана цьому напрямку. Я рада, що вони виділили певний час для аутро у цій композиції. Завершення треку “Урвища Безміру” також є одним з яскравих моментів на альбомі.

Наступним йде “Хапун”, і він потребує певного вступу. У західнослов’янському фольклорі Хапун – міфічний злий дух, який викрадає неслухняних дітей, щоб замучити їх і втопити на болотах. Таким є сюжет, довкола якого блискуче побудовано інструментальний трек. Він трохи нагадує старі саундтреки до мультфільмів, із духовими інструментами та свистками. Дуже незвично, але виконано чудово.

Часом здається, що деякі моменти релізу не є найкращими композиціями гурту, але ‘Чортория’ скрізь містить хороші частини. Вам просто потрібно нагострити вуха, щоб належним чином насолодитися альбомом, тоді як ‘Безвірник’, в свою чергу, просто захоплював вас і не відпускав до кінця. Оповідь двох альбомів радикально відрізняється, і я думаю, що саме це було найскладнішим у розумінні ‘Чорториї’.

‘Чортория’ вийшов 1-го червня. Замовити фізичну копію альбому можна на ресурсах гурту або у магазині Musical Hall.