Мельница представила в Києві програму «Альхимейра. Лучшее»

27 жовтня гурт Мельница презентував у Києві в ЦКМ НАУ свою нову концертну програму «Альхимейра. Лучшее», куди увійшли як композиції з концептуального диптиху останніх альбомів ‘Алхимия’ і ‘Химера’, так і більш давні переосмислені хіти. Чим вдалося здивувати київських шанувальників гурту та як змінився підхід музикантів до власної творчості, читайте у нашому репортажі.

Однією із основних жовтневих традицій для київських меломанів, окрім святкування Хелловіну, стали виступи фолк-рок гурту Мельница. Колектив щоосені відвідує Україну повним складом, а щовесни – з легким акустично-гітарним сетом. Однак багато хто задавався питанням, а чим же може здивувати улюблена група, яка ось уже кілька років приїжджає з одним і тим самим матеріалом? Музиканти, мабуть, теж про це подумали і вирішили оновити свій сет-лист, але не в кількісному, а в якісному значенні.

Цього разу гурт по-новому підійшов до підготовки свого виступу і презентував знайомий матеріал у абсолютно новому форматі. Більшість композицій, які фанати звикли чути у класичному ліричному звучанні, цього вечора були виконані у більш важкій роковій обробці. Концерт був поділений на кілька смислових елементів: музиканти розпочали вечір із своїх останніх запальних хітів “Бес джиги”, “Голубая трава” і “Любовь во время зимы”, а також включили до програми «важку» та «легку» частини. Виконавці згадали такі балади як “Воин вереска” і “Зов крови” і вдихнули у них нове рокове звучання, яке у поєднанні із вражаючими світловими ефектами позитивно прийнялося публікою.

Не минулося і без традиційного «барабанного фроло», яке віртуозно виконав запальний барабанщик гурту Дмитро Фролов на екваторі концерту. Після такого гарячого барабанного розігріву потягнуло на лірику, тому музиканти виконали акустичний сет, до якого увійшли, зокрема, такі пісні як “Список кораблей” та “Королевна”, віртуозно виконані контр-адміралом гітари Сергієм Вишняковим, як охрестила його сама Наталя.

Мельница | Kyiv | 27.10.18

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHskH2ux3H

Можна сказати напевно, що гурт Мельница еволюціонує, усе більше відступає від канонів класичного фолку і фентезі, і це відчувається не лише у нових композиціях, але і у переосмисленні старої музики. Колектив збирає довкола себе як олдових прихильників більш давнього пласту творчості, так і нових зовсім юних фанатів, захоплених атмосферою світу Альхимейри. Звісно, в деяких композиціях ще відчувається відсутність віолончеліста, який покинув гурт минулого року, однак колектив намагається компенсувати це гітарними та духовими партіями, і в більшості випадків це непогано вдається.

Наприкінці Наталя О’Шей ще раз подякувала столиці за теплий прийом, а також потішила фанатів звісткою про те, що тепер колектив відвідуватиме Україну тричі на рік. У рамках зимового туру гурт планує різдвяний концерт у Києві 20 січня. Такий формат виступів Мельница уже давно практикує в Росії, однак в Україні це відбудеться вперше. Цікаво буде порівняти, чим різдвяний сет буде відрізнятися від традиційного осіннього, а також акустичного дуету «36.6» Хелавіси і гітариста Сергія Вишнякова. Зважаючи на те, з якою любов’ю та позитивними емоціями приймають колектив українські шанувальники, не дивно, що гурт вирішив приїжджати трішки частіше. Адже, як говорить сама Хелавіса: «Самое главное неизменная любовь, с которой мы отдаёмся своему творчеству и которой без остатка делимся с поклонниками».

Фото: Аліна Павлик