ОПЕРАЦИЯ ПЛАСТИЛИН – ПАНК-РОК У КИЄВІ

26 березня у київському клубі ATLAS відзначали свій сьомий День Народження російські музиканти гурту Операция Пластилин. Після успішної презентації свого нового альбому «Волна» восени минулого року виконавці повернулися в Україну, щоби відіграти святкові концерти у Харкові та Києві. Світлове шоу, модний відеоряд, старі улюблені хіти то нові треки – ось як клуб ATLAS приймав панк-рокерів.

Коли слухаєш Операцию Пластилин, здається, що ти перенісся в минуле і потрапив до сусіднього району, де колись жив підлітком. І одразу все таке рідне і знайоме. Тут і гопнік Коля із однойменної композиції, і перша любов, і пісні під гітару на чотири акорди. А Операции Пластилин, між іншим, уже сім років минуло, тому цілком імовірно, що усі ті, хто починав панкувати у суворі двохтисячні, у прямому сенсі виріс на їхніх піснях.

На концерті у Києві було атмосферно і по-домашньому. Спочатку здавалося, що народу прийшло не так багато, але під час виступу усі підтягнулися до сцени, так що в результаті концерт вийшов запальним і позитивним. Привітати улюблений гурт завітали переважно справжні фанати, які знали усі пісні напам’ять, тому зал підтримував музикантів із першої пісні. Гурт розпочав свій виступ із відеокомпозиції на пісню «Пилигримы», у якій йшлося про численні концертні поїздки музикантів. Загалом цього вечора виконували композиції, починаючи зі старіших треків і закінчуючи новими піснями з альбому «Волна». До речі, відеоряд у виконавців було підібрано дуже вдало, і це вдало доповнювало стиль музики. Лідер гурту Анатолій Царьов – у житті вдумливий і позитивний – на сцені поводився розкуто і зухвало, тому публіку не довелося довго розігрівати.

Музиканти ставлять на жорстку ритм-секцію, прості душевні тексти та ліричні соло клавішних і скрипки. У них кожна пісня як остання, в сенсі що усі композиції однаково запальні, і з якими не соромно вийти на біс. Хоча на біс група теж виходить ефектно: завершає концертну програму сольний виступ скрипальки із піснею «Гопник Коля» у незвичайному аранжуванні, а також акустична версія композиції «Солнышко в глазах» у виконанні тієї ж скрипальки Каті й вокаліста Толі. Загалом виступ вийшов ефектним і переконливим, зал танцював і слемився разом із музикантами, тут кожен міг стрибнути зі сцени і позайматися стейдж-дайвінгом під запальні треки «Танцевать», «Маяк» і «Шизгара».

Тож можна лише побажати гурту подальшого розвитку і пошуку нових компонентів свого навколопанкового стилю музики під влучною назвою «Young Lovers Rock».

Тысячи городов

И дорог за спиной.

И везде, вроде, дом

Но везде я чужой.

Все пилигримы с закатом в глазах

Однажды вернутся домой.

Повний фоторепортаж:

DSC03277

Фото і текст: Марія Рідкоус