Accept потішили металхедів після 5-річної перерви у Києві

21 лютого у Києві відбувся масштабний концерт німецьких хеві-металістів Accept y рамках світового туру на підтримку нового альбому ‘The Rise Of Chaos’. Це був перший виступ гурту в Україні після 5-річної перерви, тому і фанати, і музиканти були раді знову зустрітися і згадати кращі перевірені часом та тисячами металхедів композиції, а також відзначити вихід нової платівки.

Музиканти не змусили себе довго чекати і  розпочали вечір із енергійної композиції “Die by the Sword”, яка водночас відкриває і новий альбом гурту. Кілька перших композицій вони виконали на одному подиху і лише потім тепло привіталися з аудиторією. На концерт завітало чимало старших фанатів, які в прямому сенсі зростали на піснях Accept і мали змогу спостерігати за розвитком улюбленого гурту майже із самого початку. Юних металістів у залі було зовсім мало, однак вони демонстрували неабияку обізнаність у текстах музикантів різних періодів і із задоволенням підспівували.

Протягом вечора можна було почути композиції на будь-який смак – і старі хіти з «класичного» складу Accept часів Udo Dirkschneider, і свіжі речі, які новий вокаліст Mark Tornillo виконував уже по-своєму. Хоча новачком його назвати важко, адже після возз’єднання гурту у 2009 році у новому складі музиканти записали разом уже 4 повноформатні альбоми. До речі,The Rise Of Chaos’ – це вже п’ятнадцятий студійний альбом, який побачив світ 4 серпня 2017 року на лейблі Nuclear Blast. Музиканти не відходять від іміджу типових хеві-металістів і зберігають у своїй музиці щільний потужний звук гітар, складні технічні соло з великою кількістю бендів та оригінальність вокалу.

Accept | Kyiv | 21.02.18
Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmg9efFz

На концерт варто було прийти хоча б тому, щоби поспостерігати за поведінкою музикантів на сцені. Харизматичні Wolf Hoffmann та Peter Baltes із завидною енергійністю гасали сценою, виконуючи свої партії та взаємодіючи при цьому з фанатами. А приблизно на середині концерту під час виконання “Objection Overruled” вони навіть влаштували «гітарний батл» між собою, а зал вирішував, чиї партії – басиста чи гітариста – були більш крутими. Складалося враження, що кілька давніх друзів зібралися з гітарами, щоб виконувати улюблену музику і отримувати істинне задоволення від процесу гри. Не поступався своїм колегам по сцені і вокаліст Mark Tornillo – він буквально з перших пісень зарядив зал своєю енергетикою так, що розігрів був непотрібний, і тримав високу планку весь вечір. До речі, концертна програма була досить насиченою і складалася з більш ніж 20 пісень, які представляли різні періоди творчості. За свою понад 40-річну історію гурт змінив кілька складів та зробив величезний внесок у рок-культуру. Accept впровадили свій власний стиль музики, який назвали «тевтонським роком», і потрапили на 43 місце серед 100 найкращих хеві-метал гуртів за версією DigitalDreamDoor.

Наостанок гурт приберіг найбільш відомі хіти, які зараз досить часто можна почути в ефірі Radio Roks. Фанати мали змогу насолодитися віртуозним виконанням повної версії “Metal Heart” з однойменного альбому 1985 року беззмінним гітаристом Wolf Hoffmann. Жорсткі гітарні рифи чергувалися з елементами “Слов’янського маршу” Чайковського і п’єси Бетховена “До Елізи”, а Wolf Hoffmann, який був схожий на рокерського Брюса Уілліса, при цьому всіляко розворушував аудиторію і просив підспівувати. Це був вечір ностальгії і безсмертних хітів Accept, які, незважаючи на жанрові рамки та тривалий час існування, намагалися потішити фанатів як своєю фірмовою музикою, так і розкрити нові грані звучання у своїх нових матеріалах. Можна стверджувати, що Київ прийняв німецьких металістів на всі 100%.

Сетліст:

 1. Die by the Sword
 2. Restless and Wild
 3. London Leatherboys
 4. Breaker
 5. The Rise of Chaos
 6. Koolaid
 7. No Regrets
 8. Analog Man
 9. Final Journey
 10. Shadow Soldiers
 11. Guitar solo
 12. Neon Nights
 13. Princess of the Dawn
 14. Midnight Mover
 15. Up to the Limit
 16. Objection Overruled

(guitar/bass duel)

 1. Pandemic
 2. Fast as a Shark

Encore:

 1. Metal Heart
 2. Teutonic Terror
 3. Balls to the Wall
 4. Bound to Fail

Фото: Ірина Каленська