Bad Omens вперше зіграли у Києві

Подолавши понад 6 тисяч миль, до Києва вперше завітав американський metalcore гурт Bad Omens. Саме концертами у Львові та Києві гурт вирішив розпочати мандрівку Європою. Підтримували старт американців в Україні добре відомі гурти – Space of Variations та Dash у Львові та АННА у Києві. З Чехії прибув на сапорт Bad Omens гурт Severals.

О 19:00 біля клубу Bingo вишикувалась довжелезна черга охочих потрапити на концерт. До честі організаторів двері відчинили вчасно, та й взагалі впродовж вечора проблем з таймінгом не було. Серйозним мінусом став гардероб, де працювала всього одна людина. Як наслідок ті, хто прийшли на вказаний в квитках час – 19:00 – до зали потрапили лиш близько восьмої.

Фото: Мирослав Чорнобай

Відкрили вечір чехи і буквально з першої пісні розворушили публіку. Вже на третій композиції вокаліст вперше дав команду для серкл-піту. Народ із завзяттям пішов у танок. Попри відносно невеликий стаж – гурт засновано у 2016 – хлопці з Severals дали зрозуміти, що не бояться великої сцени. Свій півгодинний сет вони відпрацювали на всі сто відсотків, залишивши лише приємні враження. В музиці чітко простежується вплив британців Architects, але при цьому вони доволі самобутні і точно знають, чого хочуть. Жодної скутості та невпевненості – таким і має бути метал-бенд.

Рухаємось далі, адже за лічені хвилини після чехів на сцену піднялись легенди української метал-сцени. АННА давно стала гуртом, що впорається з будь-якою сценою і спокійно розірве вас на шмаття. Зважаючи на те, що сольники в Києві для цього гурту неабияка рідкість, очікувалось, що прийде дуже багато їхніх фанатів. Особисто я був впевнений в цьому.

Рецепт для підкорення публіки гурт обрав вдалий. Десять пісень, серед яких були як старі бойовики, так і нові творіння (“Крик” і “Не згасай”) неабияк підігріли публіку. Мош, слем, серклпіти… Не обійшлося і без славнозвісного «танцють всі» на “Карматреш”.

Та попри все, відчувалось, що вони цього вечора лише провідник до чогось іншого. Я вперше бачив, щоб гурт АННА не кликали на біс, і це… як мінімум дивно.

Тож чого чекали всі ці люди?

Ще 2015-го про таких хлопців як Bad Omens ніхто не чув навіть у рідному США, а потім вони раптово вистрелили. Так буває, хтось торує шлях десятками років і ледве збирає маленький клуб, а хтось чітко знає, що він хоче грати і як підкорити натовпи фанатів, і їде в тур Європою. За плечима у американців шість синглів та один повноцінний альбом. Чи не всі напрацювання вони привезли до Києва і з перших рифів стали улюбленцями публіки.

Загалом аналізуючи весь виступ, не можу сказати, що вони кращі чи гірші за АННУ. Вони просто інші. Хлопці світяться тим, що вони роблять, і надзвичайно легко ідуть на контакт. Половину всього виступу вокаліст провів в обіймах фанатів з перших рядів, спочатку просто дотягуючись зі сцени, а під кінець і спустившись безпосередньо у фотопіт.

Неабияким стресом для охорони заходу став вояж одного з фанатів прямо на сцену. Хлопець перемахнув через фотопіт, вискочив на сцену і почав відриватись разом з колективом. Охоронець вибіг на сцену, проте вокаліст гурту сам обійняв фаната, подякував йому і спровадив назад у фан-зону.

Надзвичайна щирість і відкритість. А ще безмежна вдячність всім присутнім – ось те, що підкорює людей. І київські фани із задоволенням радували гурт у відповідь: сотнями ліхтариків, що на одній з пісень заполонили весь зал, подарунком у вигляді українського прапора з назвою гурту на ньому та власними радісними обличчями.

Після 10 пісень гурт зійшов зі сцени, щоб повернутись вже за кілька хвилин під оглушливе «One more song». На прощання американці подарували киянам ще три пісні, після чого зробили спільне фото та пообіцяли обов’язково повернутись.

Bad Omens + Severals + АННА | Bingo | 25.11.2018

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmwRKyZG

Текст та фото: Alex DMetal