Бандерштат: український дух в маси… та на експорт!

Фестиваль Бандерштат завжди був і залишається фестивалем українського духу — духу свободи, братерства та гостинності. Саме завдяки цим якостям Бандерштат цього року зміг встановити власний рекорд: на фестиваль приїхало більш як 14 тисяч осіб; і не лише з різних куточків України, а й із сусідніх Білорусі, Польщі, Росії та не дуже сусідніх Німеччини, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Австралії, Нової Зеландії та навіть з Китаю!

3-го серпня відбулось урочисте відкриття вже 12-го фестивалю Бандерштат, який традиціно проходить в селі Рованці під Луцьком. На головній сцені першими мали честь виступати молодий гурт з Білої Церкви Arlett, одразу за якими виступили Чумацький Шлях. Urban сцену відкрили вінницькі паверметалісти Time Shadow та тернопільські Affecting Dissent. Але сюрпризом першого дня для багатьох став виступ на головній сцені Pavlik OverDrive — новий проект Віктора Павліка, який виконав на фестивалі свої старі відомі пісні в новому звучанні. Приблизно в той самий час на Urban сцені, Дмитро Ігнатов із гурту Роллікс влаштував «плавання» надувним човном по натовпу.

На завершення першого дня на головній сцені Тарас Чубай та Плач Єремії ще раз змусили всіх співати їх невмирущі пісні. Завершив вечір O.Torvald. В той же час на Urban-і справжнього драйву давали Roll Models, НіагАра, MegamasS та гості з Фінляндії New Deadline, ну і на десерт виступили металкорщики Space of Variations.

На другий день фестивалю лайн-ап на Urban сцені вразив своєю різноманітністю ще більше: тут були Jillhouse із запальним блюз-роком, хардкорні DASH, потужні The Nietzsche, вже легендарні БОРЩ зі своїми хітами “Радіо-Відео” та “П’яна Свиня”. Ну а далі вже пішли по металкору: спочатку справжній двіж під сценою оранізували гості з Чехії Sunset Trail, після яких вже виступили Morphine Suffering, на виступ  яких прийшло трохи не більше людей, ніж на головну сцену. Сказати, що під сценою було гаряче — не сказати нічого!

А тим часом на головній сцені грав один з найочікуваніших гуртів цього фестивалю, гості з далекої Нової Зеландії I Am Giant. В натовпі знайшлись не лише прихильники гурту, а навіть відвідувачі з самої далекої острівної країни.

Та все ж найбільшою музичною подією того вечора став виступ Тартака на головній сцені! Сашко Положинський і компанія почали з нових пісень, які увійшли до минулорічної платівки ‘АнТАРТАКтида (ч.2)’, але натовп вже підспівував всі нові пісні на пам’ять, наче це були старі хіти. Заспівати дуетом з Сашком виходили Арсен Мірзоян та Сергій “Колос” Мартинюк з гурту Фіолет. «На біс» Тартаки виходили тричі (!) і останню пісню “Це ваше свято” Положинський виконав разом з ведучи фестивалю Мячем Дредболом.

Головну сцену третього дня відкрили вже нашумілий гурт з Луцьку Motanka, який тільки-но повернулся з Wacken Open Air, де хлопці посіли друге місце в фіналі W.O.A Metal Battle. Містичний саунд з додаванням народних інструментів вводив публіку в певного роду транс.

Karna продовжили зйомку свого нового відео на пісню “Вітролом” на сцені Бандерштату. Для цього вони привезли з собою вітрову установку, яка була доречна не лише в контексті того, щоб зробити гарні кадри для кліпу, але і врятувала фанатів гурту від спеки.

На Urban сцені за традицією було потужно і важко, не в останню чергу завдяким рівненському гурту FarInHate, до яких також приєднався Мяч Дредбол. Шалені гості з Нідерландів WRCKG дали справжнього жару і залишили по собі немало нових прихильників в Україні. Завершальним жирним акордом фестивалю виступив гурт АННА, який окрім старих хітів також презентував кілька нових пісень із запланованого міні-альбому.

Можна з упевненістю сказати, що фестиваль пройшов вдало, число відвідувачів та якісних і цікавих гуртів вказують на це в першу чергу. Завдяки таким фестивалям українська музика і культура в цілому набуває все більшої популярності не лише в Україні, а і далеко за її межами.

Фото фестивалю та гурту Роллікс надані прес-службою Бандерштату,
фото Sunset Trail та I Am Giant — Лора Молодець,
фото Motanka — Волинські новини