The BUMA 2017 або тенденції української важкої сцени

Цьогорічна головна метал-премія України особлива, адже The Best Ukrainian Metal Act святкує п’ять років. Репортаж завжди виходить пост-фактум, це не пряма трансляція, тому хто переміг – ви вже 100% знаєте із соціальних мереж, від друзів тощо. Але як то було, чого очікували, хто і як дивував на сцені київського клубу Bingo – розкажуть журналісти Daily Metal.

IGNEA

Гурт, що вже кілька років є найяскравішим представником української oriental metal сцени (і, як наслідок, більше відомий за межами країни) у 2017 представив потужний альбом The Sign of Faith та був номінований на The BUMA. IGNEA, явно вирізняючись від звичної для премії переважаючої частки core-колективів, показала серйозний рівень матеріалу та виконання і отримала третє місце, не зважаючи на те, що за жеребкуванням їм випало відкривати захід.

SPACE OF VARIATIONS

«Хлопці, вам мало однієї перемоги?» – так вітають Space Of Variations після вручення премії. Досить очікувано, але головне – заслужено. Ця назва добре відома вже не лише на території України. Хлопці тільки-но повернулися з закордонного туру, випустили кліп “TIBET” і продовжують доводити, що порвуть тут і зараз, адже це одна з кращих українських команд на важкій сцені.

BOJEVILLA

Гурт-сім’я. Гурт з гумором, гурт з подачею, яка відповідає назві. Цього разу Артем Міняйло не стрибав зі сцени у натовп разом з гітарою (аби потім пропав звук, а як інакше), але вирішив зробити це разом з мікрофоном. Саме так, адже обмін інструментів у хлопців вже став традицією. “Реальність” справді була червоною – і від світла в залі, і від драйвового виступу. Цікаво підійшли і до появи вокаліста на сцені – у труні! – це вже зветься «коли робота переноситься на усе» (музиканти гурту Володя і Остап працюють у морзі – прим.). До речі, кліп Bojevilla спочатку хотіли знімати саме в морзі, за місцем роботи, але оператор того не витримав.

AZATHOTH CIRCLE

Azathoth Circle – команда, яка зайняла свою нішу, завоювала цільову аудиторію і так само впевнено рухається далі. За останній рік гурт випустив альбом Across The Wound, який презентував на великому сольному концерті в Києві, та відвідав з виступами майже всі куточки країни. Темне атмосферне шоу на The BUMA стало для гурту логічним завершенням плідного року.

BEYOND THE PLEASURE

Цей молодий київський гурт зіграв на The BUMA перший виступ у житті команди, і підійшов до шоу досить серйозно: хлопці витягнули на сцену Bingo власні банери, сценічне світло, а також напівоголену танцівницю. І хоча Beyond The Pleasure ще є над чим працювати, початок сценічного шляху на The Best Ukrainian Metal Act стане для команди безперечно важливим квитком у майбутнє.

VELIKHAN

Їх вже встигли назвати новим ім’ям важкої сцени, але добре обізнаних у тусовці не здивуєш. Velikhan – новий проект відомих музикантів. Зокрема: Олексій Сидоренко (більш відомий як Шерхан із MegamasS) – гітара, Сергій Любінський (Knob, засновник ТОЛ і студії Revet Sound) – бас-гітара, Андрій Литвиненко (Дрон, Psionic Arc) – барабани, Микита Обушенко – вокал. Релізнулись в останній момент – але безпрограшно. Перед першим живим виступом гурту на Hyperion Kiev Festival «Великани» презентують EP Oh Lord!, а за кілька днів до головної метал-премії країни – лірик-відео та сингл “Yassa!”

Тут нема чого й говорити, рівень музикантів з колосальним досвідом завжди дається взнаки. Це видно і по виступу, і по підходу до музики як такої. Навіть при технічних неполадках музиканти не губляться – Микита почав читати «біт бокс».

Саме Velikhan за рівнем фідбеку аудиторії був одним з потенційних переможців головної номіанації The BUMA, але врешті-решт посів друге місце.

THE NIETZSCHE

Ніхто ніколи не знає і з нетерпінням очікує, в якому вигляді The Nietzsche з’являться на сцені наступного разу. Фраки і циліндри – так вирішили запалити Bingo одесити на The BUMA 2017. І запалити, без сумнівів, вийшло.

Здається, що Женя Тимчик вже став невід’ємною частиною премії. Це ж стосується і фраз «Час настав» і «Хто виграв?», які The Nietzsche запустили для певності на екран. А закінчилося дійство невеликою вакханалією за участю музикантів Bojevilla та Psionic Arc, в процесі якої Тимчик зламав ребро (феєричне закінчення «конкурсної» програми The BUMA: done!).

JINJER

Спеціальним гостем став гурт Jinjer, який вже встиг забрати дві статуетки The BUMA. Ця команда – одна з небагатьох, хто заявив про себе на закордонній сцені та активно виступає за межами України. Їх рівень – це гордість для нашої музичної індустрії. А шоу на The BUMA 2017 – це чудове завершення вечора.

The Best Ukrainian Metal Act 2017

Більше фото The Best Ukrainian Metal Act 2017: https://flic.kr/s/aHsktvMxS9

BUMA – це не стільки премія, скільки фестиваль

Для музикантів, як і для більшості фанатів, зрозуміло, хто грає більш технічно, яскравіше виступає, хто найбільше вклав у свою музику. Але зрозуміло і те, що такий гурт не один. The BUMA фактично є фестивалем, можливістю для гуртів показати себе на гарному київському майданчику, а для слухачів – почути одразу багато улюблених команд. За це і слід подякувати організаторам, а премія – лише підбиття підсумків року, такі-собі жнива нашої сцени. А ще цього року було як ніколи багато людей, що не може не радувати.  Вкотре доводимо – українській важкій музиці – бути!

Результати The BUMA 2017 співпали з передбаченнями дизайнера Daily Metal:

2 місце – Velikhan

3 місце – IGNEA