Children of Bodom у Києві: репортаж

Поринаючи в світ важкої музики, важко пройти повз такий гурт, як Children of Bodom. Скандинави завжди відрізнялись особливою музичністю та вмінням створювати милозвучні мелодії. Не дивно, що такий напрямок, як melodic death metal (MDM), зародився в Швеції. Та фіни на чолі з Alexi Laiho вийшли на новий рівень, поєднавши важкі рифи, брутальний вокал та шалену швидкість death metal з мелодійністю power metal і, на додачу, яскравими клавішними аранжування. Музикантам дуже круто вдалось віднайти власне звучання, дякуючи чому, слухаючи нову пісню гурту «наосліп», зовсім не складно впізнати саме Children of Bodom.

Колектив завітав в Україну вже вдруге, цього разу з презентацією нового релізу під назвою ‘Hexed’. Як і минулого разу, майданчиком був обраний клуб Bingo. Заявлений час початку концерту 20:00, музиканти вийшли на сцену з півгодинною затримкою.

Коли я побачив у клубі досить багато додаткового звукового обладнання, з’явилась надія, що звук має бути хорошим. Та щось пішло не так. Ударні були погано компресовані, бочка сильно гуділа низами, а атака була не чіткою і тонула в міксі, робочий барабан звучав ніби взагалі без обробки. Після кожного удару були чутні досить довгі «хвости», які в сукупності з акустикою залу створювали немало шуму. Років десять тому така ситуація нікого б не здивувала, але не зараз. В сукупності зі світлом, створювалося відчуття справжнього олдскулу.

Зараз нас розбалували крутими декораціями, костюмами та постановочними шоу на метал концертах. На Children of Bodom не було жодних елементів якогось гламуру, пафосу чи постановки: просто вийшли фінські металюги на сцену вжарити MDM, нічого зайвого. Також останнім часом став помічати, що люди стали якісь занадто стримані, ніби в Філармонію прийшли, а не на рок-концерт. Але те, що відбувалось в фан-зоні на «Дітях Бодуна», давненько не помічалося на столичних майданчиках. Аж згадались старі-добрі часи, коли у всіх було багато здоров’я та енергії, коли ніхто не скаржився на те, що йому наступили на ногу, навіть на синці не звертали увагу. Встояти на конкретному певному місці було досить складно – звісно, якщо ти не на барі або за столом.

Під сценою реально відбувався якийсь Броунівський рух. Слемились з середини залу і майже до самої огорожі фотопіту. Періодично над головою пропливали люди, а один хоробрий парубок навіть на сцену вискочив і успішно виконав stage diving. Це був справжній «трушний» рок-концерт, яким він має бути, з безбашенністю, анархією, адреналіном, штовханиною. Рок-концерт, з якого виходять втомлені, мокрі до нитки, але з посмішками на обличчях, щасливі і задоволені люди. В такій атмосфері вже й на звук не звертаєш увагу, адже головне – це пережиті емоції. А вони були ну мееега круті 🙂

Заслуговує уваги і справді віртуозне володіння гітарою фронтмена. Складні технічні соло він грав абсолютно невимушено, не концентруючи увагу на грифі, і при цьому дуже чітко. А таке можливо тільки тоді, коли складність партії не перевищує 20-30% твоїх максимальних можливостей. В творчості Children of Bodom Alexi Laiho дуже чітко тримає грань між гітарним «задротством» і створенням цілісних, збалансованих, цікавих і водночас простих для сприйняття метал-композицій.

Сподобався і сет-лист, який підготували для нас Children of Bodom. В міру нових пісень, між якими грали хіти ледь не з усієї дискографії. Навіть трек із найбільш нелюбимого Alexi Laiho альбому ‘Something Wild виконали. Після 70-хвилинної основної програми і невеликої паузи зіграли три треки на біс. Загалом концерт тривав майже півтори години, хоча і пролетів як одна мить.

Cheildren Of Bodom | Bingo | 03.10.2019

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmHyRowr

Фото: Елеонора Журавльова

Setlist:

  1. Are You Dead Yet (Are You Dead Yet?, 2005)
  2. Under Grass and Clover (Hexed, 2019)
  3. In Your Face (Are You Dead Yet?, 2005)
  4. Platitudes and Barren Words (Hexed, 2019)
  5. Bodom Beach Terror (Hate Crew Deathroll, 2003)
  6. This Road (Hexed, 2019)
  7. Hate Me! (Follow the Reaper, 2000)
  8. Everytime I Die (Follow the Reaper, 2000)
  9. Lake Bodom (Something Wild, 1997)
  10. Hecate’s Nightmare (Hexed, 2019)
  11. I Worship Chaos (I Worship Chaos, 2015)
  12. Angels Don’t Kill (Hate Crew Deathroll, 2003)
  13. If You Want Pease… Prepare For War (Are You Dead Yet?, 2005)

Encore:

  1. Follow the Reaper (Follow the Reaper, 2000)
  2. Hate Crew Deathroll (Hate Crew Deathroll, 2003)
  3. Downfall (Hatebreeder, 1999)