Die Apokalyptischen Reiter: передапокаліптична вечірка з хепі-ендом

Die Apokalyptischen Reiter

Величезний прапор на сцені, символічна горілка під час виступу та козак на турових футболках. Минулого тижня українських меломанів потішили своїм виступом п’ятеро неординарних німців Die Apokalyptischen Reiter, які презентували в Києві пісні з нового альбому. Георгій Лазуренко відвідав концерт та розповість від Daily Metal, як це було.

Розпочну з того, що цей дуже відомий гурт перед концертом я знав лише за однією піснею – з культової комп’ютерної гри FIFA.

За кілька днів перед концертом мені сподобався новий альбом німецьких гостей столиці – Der Rote Reiter’. Деякі пісні драйвові та енергійні, деякі трохи танцювальні, є лірика, є також елементи гімнів – так, що інколи теж хочеться підспівувати. Словом, ‘Der Rote Reiter’ – це дуже талановита та самобутня суміш елементів death, black, folk, symphonic. До того ж, це все приправлено дуже мелодійними гітарами. Тож вагань з приводу «йти чи не йти» не було зовсім – цікавість була майже максимальна.

Що ж, третє пришестя вершників апокаліпсису в Україні почалося з максимально енергійних пісень – “Wir sind zurück” та “Es wird schlimmer”, щоб публіка, яка чекала на вихід Die Apokalyptischen Reiter на сцену близько години, ні в якому разі не пожалкувала про очікування. Вокаліст Fuchs побачив обличчя знайомого прихильника у фан-зоні (німця, до речі) та запросив його «поплавати» на руках у глядачів – такий, трохи скромний стейдж-дайвінг.

Die Apokalyptischen Reiter, Kyiv 2017

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmazRsG4

Фани заслуговують окремого слова, тому що підтримка була дуже гарною: зал підспівував гуморні німецькі приспіви та відривався у слемі з нескінченною енергією. Цьому сприяв м’який та якісний звук, за який особисто я вдячний звукорежисеру.

Die Apokalyptischen Reiter зараз активно гастролюють, і це трохи відображалося На виступі музикантів. Інколи вони виглядали втомленими, однак в цілому виступ був дуже бадьорий. Також цікавий факт: турову афішу та офіційні футболки прикрашає суворий вершник, схожий на українського козака. На цьому, до речі, українська сторона концерту не закінчилась – вокалісту винесли чарку горілки, від якої Fuchs не відмовився.

Хоча музиканти теж не стояли без діла на сцені: гітарист під час соло встигав дарувати посмішки фанаткам, а басист люто хитав головою, а шипастий клавішник озброївся невеличким батогом та кілька разів вдарив кожного учасника гурту, пройшовшись сценою. На відміну від німецьких колег по сцені Rammstein, вершники не стали катувати клавішника, а вийшло все зовсім навпаки. Ну а однією з родзинок вечора стало запальне соло барабанщика, коли інші музиканти трохи перепочили.

У другій частині сету Die Apokalyptischen Reiter на кілька хвилин майже згасло світло, оскільки фронтмен одягнув цікавий костюм, що блищав у темряві та світлі ультрафіолету.

Далі серед інших драйвових та мелодійних пісень були відомі хіти-бойовики, на які миттєво реагував зал, а також емоційна “We Will Never Die” в акустичному виконанні. Мене такі моменти дійсно вражали – доволі брутальні музиканти дуже гарно поєднують елементи різних жанрів, технік гри та вокалу. Бо не кожен вокаліст може швидко «перемикатися» із скріму на «чистий» спів.

Кульмінацією шоу стало виконання пісню “Revolution”, під яку фронтмен вийшов із величезним стягом, яким щосили розмахував під час співу.

Резюмуючи, зазначу, що передапокаліптичні пісні зовсім не страшні, коли їх співають із гумором. Тож чекаю на концерт вершників знову, разом з іншими українцями. А до нового приїзду німців піду ретельно вивчу дискографію Die Apokalyptischen Reiter.

Як писав класик Daily Metal, «Апокаліпсис – це не страшно. Побачимося на концерті!».

Георгій Лазуренко, спеціально для Daily Metal. Фото автора