Disturbed в Києві: поєднання потужної енергії та щирості

Від такої кількості крутих івентів повітря в Україні розігрілось до рекордних показників. 18 червня ще один гурт зі Сполучених Штатів Disturbed наважився розширити географію своїх виступів та відмітити ще одну країну на туровій скретч-карті.

Незадовго до початку концерту під клубом Stereoplaza зібралась значних розмірів черга, що починалась майже під маркетом «АТБ». Завдяки професійності охорони рухалась вона досить жваво, і вже хвилин через 10-15 можна було потрапити до зали.

Підіймати настрій тим, хто вже зайшов всередину Stereo Plaza, вийшли на сцену італійські музиканти з гурту New Disorder. Виступ був досить потужним, за що колектив отримав хорошу віддачу від залу. Зазвичай під час шоу саппорт-команди люди не витрачають сил, щоб зберегти максимум для своїх кумирів, та хлопцям з Риму вдалось непогано розкачати публіку. Щодо музики, то гурт виконує modern metalcore, в якому поєднується грув, потужні рифи та мелодійні соло, що дійсно чіпляють. До речі, незабаром New Disorder повертаються до України, щоб (сподваємось, не менш цікаво) відіграти сет на фестивалі Файне Місто.

New Disorder | Stereo Plaza | 18.06.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmEwWtXH

Disturbed розпочали шоу хвилина в хвилину. Спочатку було інтро з відеорядом, за яким музиканти відкрили свою програму першим треком нового альбому “Are You Ready”, за яким виконали підряд перші два треки з альбому 2002 року ‘Believe’ – “Prayer” та “Liberate”. Перша половина сету складалась з хітів різних років творчості гурту; після 45-хвилинного залпу «важкої артилерії» спочатку John Moyer продемонстрував свої вміння, зігравши bass solo, а потім черга дійшла і до драмера Mike Wengren. Після drum solo Disturbed традиційно перейшли до треку “The Game”.

Не забули музиканти і про основну мету свого візиту, а саме презентацію нового альбому ‘Evolution’Disturbed виконали підряд три треки з останньої платівки, двома з яких стали ліричні балади “A Reason To Fight” та “Hold On To Memories”, що розкривають гострі соціальні теми. Їх живе виконання вразило щирістю та емоційністю, пісні ніби пройшли через тіло та змусили відчути ті емоції, що були в них закладені.

Після ще двох «бойовиків» музиканти взяли невелику паузу, під час якої на сцену винесли рояль, литаври та стільці для сесійних музикантів. Всі ці приготування були заради ще одної ліричної пісні, надвичайно відомої та беззаперечно зворушливої “The Sound Of Silence”. На початку треку люди в залі присіли та ввімкнули ліхтарики на своїх телефонах, а на початку другої частини, під час збільшення динаміки, знову встали. Подібний флешмоб вийшов спонтанно, без підказок музикантів, та дуже вразив вокаліста David Draiman, за що він подякував усім у наступній своїй промові між треками. Після технічної перерви Disturbed порадували фанів двома треками «на біс», закривши шоу, мабуть, найбільш відомим хітом “Down With The Sickness”. David Draiman багато дякував за такий теплий прийом українських фанів та обіцяв незабаром повернутись. Загалом програма тривала дві години, що досить багато навіть для сольного виступу.

Загальне враження від шоу лишилося трохи неоднозначним. Попри беззаперечну потужність події, була і ложка дьогтю в бочці меду. Звук був не найкращим, дуже глухо звучала бас-бочка, без «клацання» у верхах і з великою кількістю низьких та subbass частот, через що при швидкій грі на кардані вона погано читалась і створювала гул. Та і весь мікс звучав трохи «бруднувато». Не вразила і візуальна картинка. Гурт працював на штатному світлі Stereo Plaza, жодних декорацій, зі сцени прибрали навіть монітори.

Disturbed | Stereo Plaza | 18.06.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmEwVxLc

Фото: Володимир Волков

Та ці недоліки були повністю компенсовані за рахунок потужної енергетики, яка пронизала зал та змусила рухатись кожного, а також завдяки щирості David Draiman, яка чіпляла за живе та щоразу змушувала волосся ставати дибки.

Setlist:

 1. Are You Ready
 2. Prayer
 3. Liberate
 4. The Vengeful One
 5. The Animal
 6. Stupify
 7. Voices
 8. Land Of Confusion
 9. Bass Solo
 10. Drum Solo
 11. The Game
 12. No More
 13. A Reason To Fight
 14. Hold On To Memories
 15. Indestructible
 16. Inside The Fire
 17. The Sound Of Silence
 18. The Light
 19. Down With The Sickness