DMSound: добірка релізів #17

Сидячи на карантині, натхненно розбираємо листи, що надходять нам на пошту та в особисті повідомлення. Тож цього разу наша добірка – у два рази більша, ніж зазвичай, а також, до речі, містить окремий розділ для дебютних релізів і нових проектів. Зазирніть і туди обов’язково – там точно є дещо цікаве.

21-го лютого київський гурт Schizogen, добре знаний серед українських та зарубіжних фанів класичного brutal death metal, випустив другий альбом ‘Spawn Of Almighty Essence’. Реліз вийшов за підтримки американського лейблу Willowtip Records.

Раніше на платформі Slam Wordwide гурт представив кліп на одну з композицій альбому – “Biological Damage Processes”, а ще раніше на YouTube-каналі лейблу – лірик-відео на “The Genes Recoding”.

«Гурт ніколи не звучав настільки небезпечно розбещено, а їх другий альбом являє собою справжній brutal death metal маніфест знищення! Вмістивши 8 пісень, складених з жорстоких рифів, лютих барабанів та вбивчого вокалу, ‘Spawn Of Almoghty Essence’ підірве вас!» – обіцяють Willowtip Records.

Херсонський black metal проект Dämmerung наприкінці лютого випустив новий трек “.​.​. А Ми Долонями Торкаємось Зірок”. Композиція увійде до майбутнього повноформатного альбому, який стане четвертим у дискографії гурту.

Нагадаємо, що раніше Dämmerung за участі ще двох херсонських команд Demonium і Gjallarhorn представив спліт-альбом ‘Shadows over the Southern Steppe’, про який ми писали в одній із добірок.

Ужгородський progressive neoclassical metal гурт Majesty Of Revival розпочав рік із релізу нового синглу, який самі музиканти називають найбільш дивним з написаних ними. Трек вийшов двома мовами: спочатку англійською під назвою “Guardians”, а через деякий час українською – під назвою, відповідно, “Вартові”.

Власне, українською мовою гурт Majesty Of Revival зазвучав вперше. До того ж, хлопці кажуть, що ідейним наставником цього творіння став власною персоною Тарас Григорович Шевченко – музиканти зазначають, що саме послання Кобзаря лягли в основу концепції даного релізу. Треком “Вартові” гурт намагався передати атмосферу протистояння надії та відчаю і рішучості та безпомічності.

Молодий київський hardcore/groove metal гурт Battle Up відзначився релізом 20-го лютого, випустивши дебютний повноформатник ‘Твоя Кров’ із 11-и треків. Одна із композицій (“Хардкор”) записана спільно з учасниками гуртів Angered Crowd і RE:spawn.

«Наш альбом – про братерство і зраду, про життя на межі смерті, про вічну боротьбу і помсту за полеглих в ній», – кажуть музиканти і додають, що більшість пісень була створена під впливом подій, які почалися в Україні у 2014-му і тривають дотепер.

Молодий полтавський альтернативний гурт Quiet Advice у лютому випустив новий сингл та зняв на нього кліп – власне, довкола Полтави. Засновник гурту Олександр Нос запевняє, що вклав у трек натхнення до життєвої боротьби попри всі негаразди.

«Музика на “Take Hold” почала писатися десь в кінці 2017-го року. Закінчення ВНЗ, переїзд до Києва, пошук роботи, пошук нових музикантів – це все відстрочувало вихід пісні. Думаю, це пішло тільки на користь, бо кінцеву її форму я мав вже на початку 2019-го року. А ось текст був написаний буквально за одну чашку кави – настільки з мене перли емоції від пережитих стресів. І текст був написаний саме у переломний момент мого перебування в Києві», – ділиться музикант невеликою історією власних життєвих поневірянь на шляху до пісні.

Хмельницький альтернативний гурт Зворотня Дія (Zворотня Dія) випустив вже другий кліп “Межа”, який, за словами музикантів, є «продовженням гостросюжетної антиутопії “Тобі”, сповненим художніми деталями, радянським модернізмом та гострим сюжетом».

Meжа, за ідеєю творців відео, є наслідком боротьби головного героя шляхом мовлення через різноманітні аудіоносії, а усі сюжетні лінії об’єднані механічними звуковими пристроями та моментом переходу власного “рубікону”.

Дебютні релізи та нові проекти

На початку березня Антон Семененко (Setoml, Luna, Amily) представив “Illusion and Path” – перший сингл свого нового проекту Imperfect World. Реліз побачив світ за підтримки німецького лейблу Kryrart Records.

“Illusion and Path” поєднує в собі важкий метал і електронно-оркестровий ембієнт та має на меті створити “кінематографічний метал”.

Також у квітні побачив світ другий сингл проекту – “Through The Never”.

В останній день коляди, 15-го лютого, отримав життя фолковий проект Sviatoslav, перший його сингл “Святий Вечір” та кліп на нього.

Творчість Sviatoslav – це симбіоз металу, класичної та народної музики, покладеної на авторські тексти та поезію українських поетів. Гурт є сольним проектом Святослава Силенка, колишнього учасника гуртів Фолькнери (2014-2015; бандура,сопілка,клавішні) та Chur (сесійно; бандура, вокал, сопілки).

Дебютний сингл “Святий Вечір” написаний на слова українського поета-романтика Якова Щоголева (1824-1898).

Після двох років активної концертної діяльності молодий львівський гурт Thunderdogs відправився до студії, щоб записати свій дебютний альбом. Перша пісня з нього побачила світ кілька місяців тому.

«”Hail” – це суміш хеві металу та панк року з сучасними важкими рифами, що доповнюється глибоким текстом про пошук свого місця у світі», – кажуть музиканти. І, щоб урізноманітнити стильове визначення, називають власний жанр thundermetal.

Ще один дебют від молодого-талановитого андеграунду – на цей раз із Рівного. Сформований у темних та сирих гаражах з учасників місцевих банд, гурт icarus driver все ж вийшов із них (гаражів) для того, аби записати кілька треків на Indi_UK Records, зняти кліп на один із них та розповсюдити на музичних платформах за підтримки українського лейблу Venona Records.

Хлопці грають chaotic hardcore, хоч і кажуть, що визначити їх жанр доволі важко, а ще рішуче запевняють, що кожен слухач зможе почути в їх дебютному треці власну історію.

Цей гурт також був заснований у 2018, а представив свій дебютний реліз тільки на початку 2020. Одеський deathcore/death metal гурт Lieweaver є уособленням класичної історії про створення гуртів – «вони довго шукали один одного і, врешті-решт, знайшли».

Їх дебютний сингл “Paradox Of Creation” вийшов наприкінці січня, а трохи згодом був опублікований на промо-майданчику Slam Wordwide. Самі музиканти кажуть, що реліз є першим розділом великої історії, і не тільки в метафоричному сенсі – для лірики своєї творчості гурт створив цілий сюжет про створення всесвіту, і планує надалі вести розповідь у обраній концепції.

Звуки гранжевого андеграунду: «молодий альтернативний і дуже перспективний» (©) київський гурт Peak-end Rule на початку року представив свій найперший кліп на найперший трек. Як і годиться для молодого андеграунду, протягом майже 4-х хвилин чорно-білого відео хлопці грають (до речі, доволі бадьоро) у стінах закинутої будівлі.

«”Blinded By Hatred” – це трохи параноя, трохи забава, але більше просто вибух емоцій», – так коментують свій дебют самі музиканти.

Ще більше релізів – у наших минулих і майбутніх добірках 🙂