DMSound: добірка релізів #9

Дуже депресивний black metal із Чернівців, космічний stoner rock із Києва, трохи молодого-перспективного metalcore та nu metal, і навіть кліп-мультфільм із Білорусі.

Літніх релізів вам у стрічку!

Молодий тернопільський progressive metalcore гурт Postulates в середині червня випустив черговий трек, у якому, за власними словами, «трохи змінив звучання, додавши більше агресії, жиру і атаки». Релізнувши з довгими перервами три пісні, хлопці повідомили, що настав час зайнятися «серйознішими справами». Щоправда, якими – не уточнили.

Білоруси Nemdis, які на початку весни прокинулися після чотирирічної релізної сплячки та випустили відеоінструкцію по протистоянню гопникам, встигли опублікувати ще три сингли, останній з яких – “The Unconscious” – вийшов у другій половині червня. Відео то треку витримано у тій же «мультяшній» стилістиці та представляє собою анімований виступ гурту.

Stoner/progressive гурт Ethereal Riffian наприкінці червня представив другий сингл з третього повноформатного альбому ‘Legends’, який побачить світ 6-го вересня на лейблі Robustfellow Prods. «Kosmos» – це грецьке слово, що описує не лише матеріальний вимір всесвіту, а живий комплекс матерії, свідомості, душі та духу, – йдеться в описі до треку.

Ми зроблені з космічного пилу, який буз створений в надрах зірок, що стискаються. «…» Те, що ми видихаємо, вдихають дерева, а те, що видихають дерева, вдихаємо ми. Все взаємопов’язано. Космос всередині нас. Ми і є Космос.

(с) Вал Корнєв, Ethereal Riffian

Чернівецький black metal проект Протидія, створений як one-man band Віталієм Палагнюком, випустив дебютний повноформатний альбом ‘Тягар Страждання’ на початку липня. Стилістика релізу цілком відповідає його назві: за словами музиканта, робота відкриває слухачеві глибокі емоційні переживання через «закинутість у буття».

«Це ситуація, коли мислячий організм розуміє своє приречене становище. Велика песимістична біль з ніцшеанськими мотивами, яка тягнеться протягом всього альбому, закінчується на інструментальній композиції під назвою “Подих”, що покликана продемонструвати присутність бажання жити, жаги до життя, не зважаючи на зовнішній абсурд», – коментує автор проекту.

Київські металкорщики The Hiraeth представили новий кліп на композицію “Knives” та анонсували вихід нового міні-альбому. За сюжетом відео, головний герой (вокаліст гурту) святкує День народження у компанії друзів (які – spoiler alert! – згодом в прямому сенсі встромлять йому ножі у спину), а у перервах між кадрами з вечірки співає зі сцени The Best Ukrainian Metal Act.

Над створенням кліпу працював Артем Пронов (Slippy Inc), а сам трек “Knives”, хоч і з’явився разом із анонсом майбутнього EP, до міні-альбому не увійде. Натомість, The Hiraeth кажуть, що вже відзняли відео на перший сингл із нового матеріалу, який зараз знаходиться на стадії зведення та планується до виходу восени.

Ще один відеореліз молодої української сцени, над яким працював Артем Пронов – кліп на композицію “Втрата” ужгородського nu metal колективу DISTiNcT. Власне, реліз є певним анонсом майбутнього EP гурту ‘Порожнеча’, який хлопці (ну дуже вже) голосно називають «останнім в історії людства релізом у стилі “україномовний nu metal”».

Більше цікавих релізів – у нашій минулій добірці