Eluveitie: Eastern Evocation в Києві. Переродження.

Четвертого березня в столичному клубі ‘Atlas пройшов концерт швейцарського folkmetal гурту Eluveitie в рамках туру “Eastern Evocation”.

Минулого разу Eluveitie виступали в Києві в 2016 році, а через кілька місяців після цього заявили про розкол гурту: одразу три учасника залишили колектив. Anna Murphy (вокал, колісна ліра), MerlinSutter (ударні) та IvoHenzi (гітара) зібрали свій власний проект Cellar Darling. Така новина стала справжнім потрясінням для фанів та випробуванням для самого колективу. Головною втратою виявився жіночий вокал, на якому був побудований значний відсоток музичного матеріалу. На Wacken Open Air 2016 запросили в якості гостя Liv Kristine, відомою по гурту Theatre of Tragedy. Та тембр її вокалу зовсім не підходив для пісень Eluveitie, і цей виступ отримав досить багато негативної критики з боку фанів. Довго трималась інтрига, хто ж займе місце Anna Murphy, і тільки в липні 2017 року був презентований перший кліп на трек з майбутнього альбому за участі Fabienne Erni, яка окрім вокалу ще й додала в арсенал гурту новий інструмент – кельтську арфу. Оновлений склад був тепло сприйнятий шанувальниками, а представники чоловічої статі почали зізнаватись в коханні Fabienne.

Після презентації сьомого повноформатного альбому Evocation IIPantheon, який виконаний повністю в акустичному форматі та є логічним продовженням EvocationIThe Arcane Dominion, гурт зібрав валізи і вирушив у тур з презентацією нового альбому та нового складу.

Традиційно концерт затримався, і тим, хто приїхав завчасно, довелось чекати годину 20 хвилин. Розпочали виступ Eluveitie з бойовиків “Your Galish War”, “King”, “Nil”, давши змогу розігрітись після стояння в черзі на вулиці в 10-градусний мороз та розім’яти м’язи в слемі. Потім настала черга і Fabienne Erni продемонструвати свої вокальні дані в пісні “Omnos”. Далі виконали чотири треки з нового альбому. Дуже атмосферно і потужно прозвучав “Catvrix”, Fabienne виклалась на 200% в порівнянні зі студійним записом, від її неймовірної емоційної подачі пробігали мурахи по шкірі. Після міні-презентації нового творіння Eluveitie повернулись до перевірених часом хітів, таких як “Thousandfold”, “The Call of the Mountains”, “A Rose for Epona” та інших.

Eluveitie live in Kyiv 2018
Повний фотозвiт за посиланням: https://flic.kr/s/aHskxpeMqj

На «качових» моментах натовп почав стрибати в такт музиці так, що підлога перетворилась в батут, а трішки поодаль від сцени не згасали слеми та сьоркл-піти. Погляд майже кожного, хто стояв під сценою, був наповнений щастям та захопленням. Ближче до кінця сету музиканти дали можливість продемонструвати свої вміння барабанщику Alain Ackermann в драм-соло, які виявились досить вражаючими, з елементами школи Dave Weckl та виразною мімікою. Після “Havoc” та “Helvetios” Christian “Chrigel”Glanzmann щиро подякував залу та попрощався. Звісно, після вимоги вийти «на біс» музиканти повернулись на сцену та виконали найсвіжіший трек “Rebirth”, назва якого є дуже символічною для гурту, та на останок “InisMona”, давши змогу фанам продемонструвати знання тексту та заспівати хором приспів. На цій ноті київське шоу закінчилось. Christian “Chrigel”Glanzmann ще раз всім подякував, наголосивши, що Eluveitie приїхали в Україну, завдячуючи шанувальникам та їх віддачі, і що це надихає музикантів працювати та творити далі.

Текст: Strike
Фото: Георгий Лазуренко