Гніт випустили сингл про активістів в Україні

«Чи знали ви, що бути активістом в Україні вкрай небезпечно?»

З таким питанням представляє свій другий сингл “Відчай” ужгородська d-beat/hardcore команда Гніт.

Гурт Гніт розпочав активну роботу у 2019. На рахунку ужгородського d-beat/hardcore проєкту – два сингли, перший з яких, “Маленькі вбивці”, був випущений влітку цього року і порушує питання поліцейського свавілля в Україні.

У другому релізі Гніт продовжує торкатися гостросоціальних тем.

«Якось я прочитала статтю про те, як часто вбивають чи калічать в Україні активістів. Особливо мене вразив цинізм у трагедії Миколи Бичка, який активно досліджував місцеві проблеми, а потім начебто вирішив повіситися у лісі. З не меншим жахом я спостерігала за історією Ірини Ноздровської, яка не вірила в українську правоохоронну систему (а хто в неї вірить?) і стала сама шукати винуватця ДТП, у якому померла її сестра. Чоловіка врешті таки засудили, але перед тим його батько встиг убити саму Ірину. Страшна ціна, як для справедливості. 

Отож, наша пісня про те, що кожному з нас потрібно бути активістом для своєї країни, нехай не присвятити цьому своє життя, але хоча б кілька годин на місяць. І тоді ті поодинокі люди, які активно намагаються щось змінити на краще, будуть у більшій безпеці, бо всіх не переб’єш. Влада, олігархи, бандити, правоохоронці – всі ті зацікавлені, аби українці були сліпими та байдужими, повинні бачити, що людям не все одно, де і як вони живуть, і що таких в Україні багато», – розповідає вокалістка гурту, головна редакторка порталу Neformat Ярина Денисюк.

Над записом і зведенням треку працював Олексій Казанцев на ужгородській студії AccentSound.

«Інструментальна частина суттєво відрізняється від попереднього синглу і за структурою, і за самим настроєм пісні, адже цей трек був написаний з інтервалом майже в рік із синглом “Маленькі вбивці”, також повпливали різні гурти, котрі слухались у той період», – додає гітарист Гніту Віталій Лендєл.

Обкладинку для синглу намалював друг гурту, ужгородський художник Олексій Беца. Він же працював над артворком до попередньої пісні.