Godsmack. Перший візит в Україну

Перша половина року видалася багатою на концерти гуртів, що вирішили спробувати завітати до України вперше та дізнатися, чи є в нас метал та армія шанувальників важкої музики. Одним з таких гуртів є американці Godsmack, які включили Київ до свого туру в підтримку нового альбому ‘When Legends Rise’.

Розігрівати гостей випала честь команді Velikhan, яка отримала звання кращого метал-гурту 2018 за версією The Best Ukrainian Metal Act, та складається з учасників відомих в Україні гуртів MegamasS, ТОЛ та Psionic Arc. Концерт розпочався без затримки, зал в цей час вже був майже заповнений. Та виступ хлопців публіці не дуже «зайшов»: мабуть, всі занадто сильно чекали на Godsmack і хотіли, щоб вони якнайшвидше вже вийшли на сцену.

В музичному матеріалі занадто багато дисонансів, нестандартних розмірів та ритмічних малюнків. Як на мене, Velikhan перемудрили з progressive, і подібна музика важко сприймається звичайними слухачами. Відігравши свою 30-хвилинну програму, хлопці поступилися місцем на сцені технікам Godsmack. Півгодини очікування, і шоу почалося!

Ще на стадії саундчеку стало зрозуміло, що звук буде на висоті. На сцені було досить багато власних декораційних елементів та світлового обладнання. Та коли стартував перший трек, побачене та почуте перевершило всі очікування. Вражаюче професійно були визвучені ударні: кожен удар пробивав мікс, але при цьому і не заглушував інші інструменти. Фірмовий звук гітар та впізнаваний вокал Sully Erna звучали неперевершено, і все це разом було ідеально збалансовано в потужному міксі. Настільки якісне шоу в жанрі метал можна зустріти не так часто, тому навіть якщо ви не фанат конкретно даного гурту, то варто відвідати їх концерт просто заради «фірми».

Вразив окрім технічної сторони також високий професіоналізм самих музикантів. Вокал Sully Erna звучав майже як на записах, що вказує на мінімум студійного «шліфування». Та і сама поведінка на сцені була абсолютно розкутою та невимушеною, складалося враження, що музиканти навіть не думають, які ноти потрібно грати, все це відбувається на автопілоті, а свідома увага сконцентрована просто на відриві та отриманні задоволення від даного процесу. Барабанщик Shannon Larkin дивував своєю артистичністю та вмінням жонглювати паличками; періодично він кидав їх басисту, а той вже передавав якомусь щасливчику з натовпу. Навіть альти на установці були поставлені збоку, щоб якомога краще було видно саме Шеннона та його дивакуваті рухи і міміку. Якщо запросити Godsmack на кулінарне шоу, то я впевнений, що вони зможуть одночасно відіграти концерт та приготувати суп.

Після годинного сету Sully Erna та Shannon Larkin влаштували drum battle на двох установках, які їздили при цьому по сцені. І це було ну дуже круте шоу, поєднання професійного володіння інструментом, артистичності та цікавих рішень! Палички просто розлітались в усі сторони, іноді долітаючи до фанів. Після того, як ударні установки припаркували на місце, Sully Erna зробив промову, в якій поділився своїми враженнями від України. «Do you know what I think about Ukraine? I’m f***ing stupid that have never came before!». Почути такі слова було дуже приємно. Також Sully Erna пообіцяв, що тепер точно буде приїздити до нас в наступних турах, оскільки публіка, що зібралась у залі, дуже драйвова та щира.

Godsmack | Stereo Plaza | 05.06.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmEd4Kds

В завершальній частині сету Sully Erna вкотре продемонстрував свою талановитість. На сцену винесли електронне фортепіано, на якому лідер гурту виконав ліричну пісню. Виконання було настільки щирим, що зворушило, мабуть, кожного в залі. В середині пісні всі хором співали вокаліз протягом кількох хвилин, і Godsmack вже не знали, як це зупинити. На завершення зіграли ще два треки, останнім був топ-хіт “I Stand Alone”, який поставив жирну крапку на цьому концерті.

Фото: ЖеЖе