Heilung у Львові: відшукай у собі вікінга

П’ятниця. Останній день робочого тижня, і більшість людей мріють лише про те, як би добратися додому і відпочити. Мені вчорашні корки і післяробоча метушня були по барабану. В буквальному сенсі цих слів. Адже саме вчора ваша покірна слуга відвідала перший у своєму житті концерт Heilung!

Мушу визнати, на концерт цього гурту йшла зі змішаними почуттями – мене чомусь не особливо вразили їхні концерти у записі, хоча неофолк взагалі близький і рідний. Мій скепсис був на рівні «Вони мають спалити сцену, щоб мене вразити!». Та коли під будівлею Львівського цирку я побачила засилля друзів-реконструкторів, зрозуміла, що нудно не буде!

Запускати у зал народ почали хвилин за 15 до концерту. На вулиці, як і в самому приміщенні цирку, було доволі холодно, тож фани почали активно кочувати від столів з мерчем до кафетерію.

Вже згодом всі зібралися під куполом цирку, скандуючи «Heilung, Heilung, Heilung!» Це завдало своєрідний ритм, під який згасло світло, а на сцену вийшли вони… Щоб розпочати дійство – “Opening Ceremony”. Шаман, що вийшов першим, розкурив довкола ритуальний дим, немовби очищаючи все і всіх від буденності цього світу, переносячи у дивний древній вимір Середньовіччя.

Учасники гурту стали в коло. Тримаючись за руки, вони проголосили «Remember that we all are brothers; all people, and beasts and trees, and storm and wind. We all descent from the one great being that was always there; before people lived and named it, before the first seed sprouted».

Гурт зіграв магічне дійство-концерт з композиціями “Alfadhirhait”, “Krigsgaldr”, “Hakkerskaldyr” з дебютного альбому ‘Ofnir’ (2015) та “Norupo”, “Othan”, “Traust”, “Galgaldr” з крайнього альбому ‘Futha’ (вийшов у червні 2019 року). Розпочалося та завершилося дійство треками з їхнього альбому 2018 року ‘Lifa’: “In Maidjan” та “Hammrer Hippyer”.

Heilung | Lviv | 07.12.2019

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmJRCstL

У своїх шоу гурт використовує все – від людських кісток і реконструйованих мечів та щитів до стародавніх бубнів та бронзових дзвіночків у своїй музиці. Ці звуки разом із дзвінким вокалом Maria Franz та горловим співом Kai Uwe Faust створюють щось справді унікальне та дуже зворушливе.

Heilung у перекладі з німецької –  «зцілення», їхнє звучання має на меті розслабити слухача, зцілити його – і це, безумовно, спрацювало для мене! Це той рідкісний випадок, коли живі концерти гурту і записи цих концертів дуже сильно відрізняються, адже Heilung справляють враження на рівні енергетики, яку не може передати бездушне відео. Лише присутність на концерті дає відчуття єдності з предками, з природою, з вищим розумом – для кожного у їхній музиці знайдеться те, що потрібно саме йому.

Фото: Юлія Мархевка