Холодне Сонце повернулися із новим кліпом

28 березня після тривалого затишшя гурт Холодне Сонце представив кліп на пісню “Чорне Вино”, з однойменного альбому, який вийшов у 2017 році. Здавалося б, банальний інфопривід, проте історія уже переродженого Холодного Сонця є зовсім небанальною. У 2014 році гурт майже припинив своє існування, а подальша його доля була невідомою у зв’язку із хворобою фронтмена – Василя Гоцка.

«Після перенесеної операції на серці, я втратив голос. До мене в реанімацію підвозили інших прооперованих людей, і всі вони могли адекватно розмовляти в той час, як я лише шепотів….

Річ у тім, що у моїй трахеї залишили інтубаційну трубку на усю ніч, хоча від наркозу я прокинувся вже через 25 хв. після закінчення операції. Лікарі просто не дочекалися мого приходу до тями і відклали все до ранку. Процес дихання відбувався штучно-примусово через апарат – майже як у Дарт Вейдера, і пам’ятаю, що вночі мені постійно бракувало повітря.  Саме трубка, яка затисла мої голосові зв’язки на цілу ніч, була всьому причиною.

Йшли дні, місяці, а голос не повертався…

До цього додався ще один шокуючий момент – у мене різко впав зір. Наді мною в палаті висів годинник, прикріплений сріблястим гвинтом до стіни. Щоранку я прокидався і дивився на цей гвинт. Проблема в тому, що я не міг побачити його чітких граней. Виявилось також, що моя ситуація унікальна, оскільки ні хірург, ні медперсонал не пригадували зі свого досвіду таких післяопераційних симптомів.

Кожен наступний ранок я жив надією, що ці грані почнуть з’являтись і тим, що голос повернеться.

Так тривало декілька місяців…

В ті моменти було просто невідомо, як життя рухатиметься далі. Про те, чи співатиму і творитиму, думати просто поки не доводилось. Однак, була одна незакінчена важлива справа: альбом ‘Чорне Вино’, який був майже готовим до того, щоб вийти в люди. І, коли я більш-менш прийшов до тями після реабілітації (зір таки відновився), я повернувся до зведення записаного матеріалу.

На щастя, через півроку голос поступово почав до мене повертатись, а ми з новим колективом продовжували грати разом. Настав момент, коли ми вирішили підготувати концертну програму і відродити Холодне Сонце.

Якось мій товариш і партнер по роботі Костянтин Штифурак (який став продюсером музичного відео) запропонував разом зняти кліп. Його товариш, Геннадій Кисельов, режисер, шукав гурт для втілення своїх ідей. Власне, так ми й знайшлися.

Взагалі, пісня “Чорне Вино” це історія про боротьбу з внутрішніми демонами та залежностями. У кліпі Геннадій це показав як образ дівчини у Чорному Вині, що переслідує героя, який зв’язаний з нею і, хоча прагне звільнитися, ніяк не може розірвати цей зв’язок. В кінці, врешті-решт, вона проривається у реальний світ.

P.S. В альбомі можна чути стукіт серця, що виходить на передній план. Якщо прислухатись, звучання цього стукоту не є звичним. Неначе його супроводжує якийсь ще додатковий дзвінкий призвук. Це не дефект запису: ним є клацання механічного аортального клапана, яким врятували моє життя кардіохірурги».