Jinjer у Києві: репортаж та фото з концерту

Як виглядає типовий концерт світових метал-зірок в Україні? Набирається зазвичай багацько людей в Bingo, фанатська любов перемагає акустику залу, хтось мотає «хаєром» в ритм, в центрі несеться мошпіт, в кінці всі задоволені і кричать «One more song!». Цього разу все було приблизно так само. Тільки з одним виключенням – цей всесвітньо відомий гурт на сцені родом з Горлівки. У всьому іншому концерт нічим не відрізнявся від зарубіжних потужних привозів.

Як можна було здогадатись, сьогодні мова піде про концерт Jinjer. Гурт нещодавно  ̶з̶а̶к̶і̶н̶ч̶и̶в̶ ̶т̶у̶р̶,̶ ̶щ̶о̶б̶ ̶п̶о̶ч̶а̶т̶и̶ ̶н̶о̶в̶и̶й̶ випустив новий альбом, ‘Macro’, та починає його показувати світу наживо в турі. Так, у ще одному. При тому, що попередні гастролі у США закінчились тільки 2 листопада. А київська дата, 8 листопада, відкриває новий, що охопить більше 15 країн. Чи не навпроти більшої частини дат стоїть помітка про sold out. Це вже можна назвати тенденцією. І було б дивно, якби єдина українська дата в турі не приєдналась до «солдаутного» списку. Київ справився з поставленим завданням.

Взагалі, якщо пошукати, що пишуть про Jinjer, то заголовки будуть типу “Jinjer зібрали солдаут в країні *вставте свій варіант*“,  “Jinjer – перший український гурт, що побував у країні *ваш варіант*“. Дійсно, географія виступів і їх частота вражає. І тим ціннішими стають рідкісні приїзди музикантів в Україну. Бо чомусь у нас заведено розуміти, що в наших співвітчизників щось виходить добре тільки після того, як це скажуть з-за кордону. «Чудово, не дивлячись на те, що наші», – часто можна почути таке щодо українських музикантів. Такий от комплекс меншовартості, з яким би варто боротися.

Що ж, черги на вході, черги до точки з пивом, черги на мерч (цілком можливо, що на мерчі гурт заробив не набагато менше, ніж власне на квитках), черги навіть на курилку. А в самому залі вже під час розігріву було стільки людей, що людям зі зростом, як у автора даного тексту, було досить проблематично так стати, щоб і щось побачити, і щоб від слему кимось не прилетіло.

До речі, про розігрів. Відкривав концерт гурт The Agonist. Це досить відомий канадський death metal/metalcore гурт, теж female-fronted. Це перший виступ гурту в Україні. Нещодавно вони випустили шостий альбом – Orphans’, його ж і презентували. Наживо це виявилось в міру важко, в міру пафосно – в принципі, так, як і має бути, коли гурт провідний у своєму жанрі. Проте все ж вокалістці трохи бракувало динаміки в певних моментах. Але вони розбавили свій сет чудовим барабанним соло. Тому це було унікальне явище – майже повний зал уже на розігріві. Унікальне ще й тому, що це, певно, перший випадок на великих концертах в Україні, коли зарубіжний гурт на розігріві в українського, а не навпаки, як зазвичай.

Самі Jinjer. Ті, хто був на їх концертах, знають, що вони виступають анітрохи не гірше зарубіжних відомих металістів. Все ж сценічний досвід виступів по всьому світу дається взнаки. За всіма учасниками на сцені цікаво спостерігати. Відчувається загартована сотнями концертів харизма. Вони знають, що працює на публіку, а що ні, тому і вибирають найефективнішу стратегію. Ефектно – це явно синонім до Тетяни Шмайлюк. Вона з легкістю приковує до себе увагу і не відпускає аж до кінця. Стояти весь концерт на одному місці – явно не цей випадок.  Метається по сцені, з легкістю перемикається між звичайним співом та гроулом. Хоча їй і непотрібно гроулити, щоб показати всю свою вокальну потужність.

Щодо сет-листу, більшість зіграних треків – новинки з ‘Micro’ і ‘Macro’, ЕР і лонгплею відповідно, що були презентовані цього року. Хоч вони і трохи слабші за ‘King of Everything’, але наживо качають досить-таки непогано.

І ще було досить незвично почути стільки англійської в залі. Фанати гурту з країн, яких немає в турі, їхали до Києва спеціально на цей концерт. Та і гурт лишає за собою враження гідного зарубіжного привозу. Тож на українській музиці занадто рано ставити хрест, не розібравшись у всьому її різноманітні, і клеймити українських фірмових виконавців чимось на кшталт «тю, так це ж наші, що вони можуть?»

Jinjer + The Agonist | Bingo | 08.11.2019

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmJngg1X

Фото: Володимир Волков