Karna у Sentrum: репортаж та фото

Коли до України приїжджають топові закордонні виконавці, ми радіємо. Коли навідуються представники вузької андеграундної сцени, ми приємно дивуємося. А які емоції викликають наші самобутні українські гурти, котрі масштабним туром по країні дають зрозуміти, що рідне ні трохи не поступається іноземному? Гордість, надія, дитячий захват і, звичайно, любов. Прикарпатські гуцул металісти Karna – прямий доказ того, що наша земля багата на справжній талант, унікальну та якісну музику. Переконатися у цьому у киян та гостей столиці була можливість минулої середи, 13-го грудня, у клубі Sentrum.

Перед концертом Karnа неодноразово попереджала на своїй сторінці у Facebook, що буде гаряче. Але погода столицю не особливо балує, тому слід було як треба підігріти намоклу від мряки публіку. Ця нелегка задача випала гурту Роллікс, але хлопці з гідністю з нею впорались.

Під драйвову “Кордони” люди потроху почали ворушитися, допивати пивце і пристрибувати, а під ритмічну “Емоції” всі нарешті зрозуміли, що треба відриватися: це ж все-таки рок-концерт, а не театр. Через декілька треків з’явилось відчуття, що Limp Bizkit вивчили українську і надали перевагу невеликим клубам замість величезних стадіонів. І дійсно, rapcore з його речитативом від Роллікс нагадавав славнозвісних американців, але сенс текстів – значно глибший і ближчий українському серцю.

«Давайте божеволіти!» – закликає вокаліст Дмитро Ігнатов. Та без питань! Ми вже!  Розігрів завершився відомим хітом “Бий/бий”, щоб остаточно запалити і розтормошити публіку.

А потім зала завмерла, затамувала подих, з нетерпінням очікуючи на головних героїв цього вечора. Лунають перші ноти інтро, в очах людей мерехтять вогники-відблиски ласкавого духмяного прикарпатського сонця. Титульна “Гуцул-метал” з перших секунд вдарила по серцях так, що ноги вже не слухаються, а голова йде обертом. «Щасливі діти в краї, Гуцул-метал файно грає!» Так, «і на душі стає сонячно і гарно, коли з динаміків лунає Karna»! Важко з цим не погодитися, коли стоїш під сценою в натовпі однодумців, на екрані бачиш хитромудрі візерунки, і рідна музика проходить крізь усе твоє тіло. Цей момент єдності відсікає все зайве, все награне і несправжнє.

KARNA live in Kyiv 2017

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsm9Hgw8g

«Хай все несе, догори дном!» Язичницькі мотиви пісні “Вітролом” ну дуже вже чіпляють, це – справжній хіт. І тут вітролом починається вже у залі, переливається з поверхні у самісіньку душу. Тут його підхоплює “Сім трембіт”, одна з найвибуховіших пісень з альбому ‘Гуцул-метал’. Саме ця композиція в своїй ліриці пояснює сутність того, що є гуцул-метал: потужній вибух карпатських трембіт, який лунає «від Карпат і до Дунаю» у поєднанні з басами, які «хитають хмари» і гітарами, що ричать «як розлючений ведмідь».

Потужний вступ до “Планета Земля” змушує всіх остаточно втратити розум та сором і піти у відрив. Тут і зараз відбувається щось особливе, неповторне і рідне. Зарубіжні гурти дають шикарні, професійні шоу, але тут все відчувається по-іншому. І це всі розуміють.

Окрім пісень з нового альбому, Karnа включила до свого сет-лісту і старі, перевірені хіти, які вже давно стали рідними для вуха слухача. Ню-металічна “В обіймах сплячого сонця”, драматична “Чекати буду” розбавили новий матеріал своїми знайомими мелодіями. До середини концерту гурт остаточно розкрився, і зі сцени полились самі почуття, а інструменти утворили одне ціле з музикантами, стали невід’ємним їх продовженням.

Лірична “Полтергейст” подарувала ковток темної романтики, «справжній вибух незнайомих почуттів». Вокаліст Олексій Шманьов змусив всі душі тремтіти від того містичного зізнання в коханні, про який йдеться в пісні. По її закінченні виявилось, що сет-ліст перетворився на роздертий клаптик. От дідько! І що тепер робити? Танцювати метал-аркан, звичайно ж! Під “В хаті моїй дідько” почалося найцікавіше. Гітарист Влад Ярун, продовжуючи грати, спустився до публіки, яка утворила величезне коло. У найбільш вибуховий момент розпочався шалений слем! Зі слів Влада, це був один із найшаленіших «метал-арканів», який змусив його неабияк перелякатися. Це було дійсно вражаюче видовище!

Спеціально для прекрасної половини публіки пролунала композиція “Маленька”, яка давно вже стала справжнім хітом. Судячи з радісного дівочого крику, для багатьох ця пісня означає дійсно багато.

Раптово опиняєшся серед карпатських полонин, на справжній вечірці свободи і дикого відриву. Києве, зустрічай “Party на Прикарпатті”! Музиканти запросили на сцену друзів, серед яких були учасники гуртів Фіолет, Dimicandum та актори з кліпу, щоб влаштувати справжнє божевілля!

Запальні мотиви народної музики, яскравий текст і важкі металічні рифи – ось він який, гуцул-метал. І все це без загравань із шароварщиною, дуже гармонійно і по-сучасному збалансовано. Це – справжній музичний мікс із ідеально підібраними складовими: сильний вокал, прониклива лірика, прикарпатські народні мотиви, потужний гітарний саунд. Якщо по-простому – то є топчік, хлопці та дівчата. То є любов.

Фото: George Lazurenko