Ken Hensley з новою програмою ‘Rare and Timeless’ у Києві

2 жовтня відбулася чергова зустріч легенди «золотого періоду» Uriah Heep з київськими прихильниками класичного британського hard-rock. Ken Hensley відвідав Україну в рамках свого туру в підтримку нового альбому Rare and Timeless‘, до якого ввійшли як нові композиції, так і старі безсмертні хіти у оригінальному аранжуванні музиканта.

З українськими прихильниками у британського барда склалися особливо теплі стосунки. З минулого виступу музиканта минуло 2 роки, і ось Ken Hensley вирішив знову відвідати Україну в рамках обширного туру, який охопив одразу 8 міст. Цього разу музиканта супроводжував струнний квартет та бек-вокалісти, що додавало повноти звучанню.

Виступ розпочався із гітарної композиції “Free Me”, що відкривала альбом ‘Rare and Timeless’, і яку музикант присвятив усім тим, хто зараз знаходиться у складних стосунках. Також Ken Hensley надзвичайно тішився, що може зіграти публіці свої улюблені композиції у їхньому початковому вигляді. «Давайте уявимо, що ви – Uriah Heep, і я щойно презентував вам свою нову пісню», – жартував музикант. Кожен відвідувач у перерві між піснями міг задати запитання, а сам Ken Hensley охоче ділився історіями з життя та розповідями про створення своїх хітів, тому вечір минув у невимушеній та дружній атмосфері. Слухачі змогли дізнатися, що його надихають олдскульні групи, у творчості яких присутній бунтарський дух, а саме Bob Dylan, Led Zeppelin, The Who та The Beatles. Також музикант нарікав на жахливе радіо в Іспанії, де він зараз мешкає, і поділився, що із сучасною музикою у нього не складаються стосунки, адже зараз не так багато хороших виконавців. А для тих, хто цікавився процесом створення нових пісень композитором, було цікаво почути історію пісні про любов та англійську погоду – “Rain”. Музикант стверджував, що вона сама буквально «вистрибнула» на нього з інструменту у студії під час роботи над альбомом Uriah Heep у 70-тих роках. Коли інші учасники гурту повернулися з перерви, він презентував їм композицію, яка була одразу ж записана.

Ken Hensley | Kyiv | 02.10.18

Фото: https://flic.kr/s/aHsmtbweLL

Відомо, що однією з основних тем композицій музиканта є любов та стосунки. Ken Hensley розповів про створення одного з таких творів: «Я написав пісню для дружини і поклав текст на столику разом з ранковою кавою. Коли я заглянув через 20 хвилин, щоб оцінити її реакцію, вона сказала: “У моїй каві недостатньо цукру”. І я трохи засмутився через це. Сподіваюся, що ваша кава завжди буде достатньо солодкою». Окрім класичних хітів “Ilusion”, “Wizard” та “July Morning” Ken Hensley виконав нову зворушливу композицію про завершення кар’єри митця, яку можна також трактувати, як автобіографічну. Однак, за словами музиканта, кінець – це чудова можливість розпочати щось нове.

Ken Hensley завершив вечір традиційно одним із найвідоміших хітів “Lady in black”, який так очікували почути прихильники. Як зазначив сам музикант, дивовижно, що ця пісня була написана так давно, коли більшість слухачів у залі ще не народилися. Загалом цей концерт був схожий на зустріч старих друзів, які зібралися згадати минуле, поговорити і разом заспівати улюблені хіти минулих років. Тому не дивно, що публіка довго не хотіла відпускати виконавця зі сцени, а сам музикант після виступу влаштував тривалу імпровізовану автограф-сесію.

Текст: Марія Рідкоус
Фото: Же Же