Космос з доставкою до Львова: виступ God Is An Astronaut

20 листопада космос справді став ближчим до Львова – у клубі !FESTRepublic відбувся концерт ірландського post-roсk/ambient гурту God Is An Astronaut. Музиканти презентували новий альбом під назвою ‘Epitaph’, що вийшов у квітні цього року на Napalm Records.

Львів – перше місто в українській частині туру God Is An Astronaut. Звідси музиканти вирушили у Київ, де дали концерт 21 листопада. Зрештою, для Львова God Is An Astronaut – це також вперше. І маю надію, що не востаннє. Але про все далі і детальніше.

Довгий час я думав, що God Is An Astronaut – це музика для слухання вдома, для слухання в навушниках у дорозі, для того, щоб швидше засинати на полицях плацкартів, для багатьох інших випадків, але аж ніяк не для живих виступів. Як же я помилявся.

Спеціальними гостями, які відкривали концерт, були Neuromant – post-rock/electronic rock гурт з Італії. Для багатьох слухачів вони стали відкриттям, а для God Is An Astronaut – чудовим розігрівом.

І ось нарешті на сцену вийшли – хоча краще сказати, приземлились – God Is An Astronaut. Спраглий за їхньою музикою зал бурхливо зустрів їх. Що ж тут ще скажеш – це було до мурашок. Вони вміють, вони можуть, вони знають, як треба.

Виступ God Is An Astronaut – це один із тих концертів, де бачиш, як люди абсолютно кайфують від музики, що проникає у них, наповнюючи їх адреналіном і ендорфінами. Втім, важко не віддаватись музиці, коли бачиш, як їй віддаються самі музиканти, як відчувають її, як обходяться з нею – спокійно та впевнено. Найкраще це помітно, коли починає лунати якийсь із перевірених часом і улюблених публікою треків – наприклад, “All Is Violent, All Is Bright”.

Наелектризована атмосфера, повна повітря, яке стає щораз густішим, простір і звук, які заглиблюються у тебе, у саме твоє єство – ось як це відбувається на концертах God Is An Astronaut.

God Is An Astronaut | Republic Fest, Lviv | 20.11.18

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmrvL15E

Гадаю, вони повернуться, адже побачили, що їх тут люблять і чекають, що тут є найвідданіші фанати, найшаленіші фанати, які можуть кричати протягом цілого концерту, яким просто зриває голову від всіх тих почуттів, які вплетені у музику God Is An Astronaut.

Люди не хотіли, аби цей виступ завершувався. Після закінчення одного із треків у другій половині виступу люди вже випрошували ще одну пісню, one more song. Але була ще не одна і не дві. І завжди було мало.

Та як би не було, усі виступи закінчуються. Принаймні для того, аби розпочинатись знову. Що стосується Львова – тут варто пам’ятати, що для нас все лише почалося. Нам випала нагода стати трішки ближчими до космосу, і ми нею скористались. Але що нам заважає рухатись далі в обраному напрямку? Нічого. Як і космосу в обличчі God Is An Astronaut нічого не заважає рухатись нам назустріч.

Фото: Микола Матвіюк