Kraamola випустили трек про покинутий хутір

Київський folk/power гурт Kramoola представив увазі публіки перший сингл з майбутнього альбому. Композиція отримала назву “Руда криниця”.

Історію створення фесту розповідає гітарист гурту Анатолій Зіневич:

«Руда криниця – це не якийсь абстрактний образ. Насправді Руда Криниця – це назва
хутору на Житомирщині, який існував поряд з селом мого дідуся. Як і багато схожих
хуторів його вже не знайти на мапах. В дитинстві я любив прогулюватися околицями дідусевого села, і звичайно мене тягнуло до покинутого хутора. Вже тоді там ніхто не мешкав і лише подекуди серед соснового лісу стояли поодинокі покинуті хатинки.

Дитяча уява малювала яскраві картинки і історії про походження назви і долю цього
місця. Вихоплені слова з вуст дорослих закарбувалися в пам’яті дивною сумішшю. Десь від когось нібито чув про те, що мешканці цього хутора пересварилися і отруїли єдине джерело, яке давало їм живильну воду. І через це змушені були покинути місцину.

І коли вже будучи дорослим я відвідав це місце з друзями, я поділився цими спогадами з ОльгоюДанильченко. Ольга була зачарована цим місцем і моїми дитячими спогадами, намалювала свою картину. Натхнена похмурою місциною вона написала дану історію-містифікацію.

Вже зараз я знаю, що справжньою причиною загибелі хутора була банальна колективізація. Але від цього дане місце не втрачає свого містичного шарму. І насправді головний підтекст цієї пісні в тому, що як тоді, так і зараз подібні хутори зникали, і продовжують зникати. Нехай і не завдяки містиці чи кривавим січам. Спочатку колективізація, а потім урбанізація назавжди стирають з пам’яті людей сотні і тисячі хуторів і сіл. І ця пісня – як присвята забутим і закинутим місцям, які не пощадив час».

Kraamola – український folk/power metal бенд, що існує з 2008 року. За цей час гурт встиг виступити в різних містах України (Київ, Львів, Підкамінь і т.д.), а також в Білорусі. 

У 2011 команда дебютувала з міні-альбомом ‘Kraamola’, а вже у 2014 році побачив світ повноформатний альбом ‘На зламі епох’.