Київські Пілігрими: презентація нового альбому Stoned Jesus

7 вересня в клубі Bingo відбулась презентація альбому Stoned Jesus — ‘Pilgrims’. Цього ж дня альбом з‘явився в онлайн магазинах. Daily Metal відвідав київський концерт, з якого розпочався тур на підтримку ‘Pilgrims’.

Stoned Jesus — один з українських гуртів «на експорт». Цього року вони стали артистами лейблу Napalm Records, що спеціалізується на тяжкій музиці. Гурт Ігоря Сидоренка активно гастролює світом, вони перші з вітчизняних артистів, хто виступив навіть у Південній Америці. Концертна географія гурту нараховує більше 30 країн. Причому на їх концерти закордоном приходить не тільки діаспора, а й сотні місцевих фанів.

Проте безкінечні тури — не романтика подорожей, а довгі і виснажливі переїзди, в яких тяжко не згубити бажання займатися музикою взагалі. Про це група неодноразово розповідала в інтерв‘ю. Така от інша сторона відомості і затребуваності.

Мотиви дороги як дару і прокляття водночас простежуються і в останньому альбомі Джізасів. Назва символічна — немов пілігрими, гурт курсує безкраїми просторами, несучи по світу свою музику.

Вже випущено два кліпи на треки з платівки — на “Thessalia”, яка, до речі, має всі шанси стати наступним хітом, і “Hands Resist Him”. Варто сказати, що кожен альбом Stoned Jesus — геть інакший, гурт не заганяє себе в рамки одного жанру, варіюючи між стоунером, прогресивом і дум-металом.

А тепер про сам концерт. Вже вкотре сольні концерти «Iсусів» відкриває Somali Yacht Club, стоунер тріо зі Львова. Вони також оголосили дату свого сольника — 17 листопада в Mezzanine. Варто сказати, це був чудовий розігрів, між гуртами немає музичної прірви, у обох панують схожі настрої. Somali задали тон вечору, а «Джізаси» довели до кульмінації.

Як завжди, Сидоренко майстерно розбавляє серйозні похмурі треки фірмовими жартами. То здійснює «попытку убийства бутылкой», то чекає, коли із залу посипляться коментарі, що «у тебя соль не строит». «Играем грустно, шутим весело».

4 з 7 треків альбому гралися наживо вперше. Після презентації пішли по хітах — “I’m The Mountain”, “Here Comes The Robots” і “Black woods”.

Наостанок хочеться додати, що така музика наживо сприймається в рази краще. От згадайте, коли ви витрачали годину свого часу, щоб просто послухати музику? Не фоном, поки їдете в метро чи гортаєте стрічку новин, а цілеспрямовано? Перегортуючи трьоххвилинні треки і шукаючи пісню під настрій, чи можливо проникнутись 15-хвилинними творіннями, зі зміною темпів та ритмічними переходами? А на концерти приходять сприймати музику повністю. Тому виступи таких гуртів — завжди особлива магія.

Повний фотозвіт з концерту Stoned Jesus на Daily Metal.

Текст: Валерія Зданевич
Фото: Володимир Волков