Machine Head вперше зіграють у Києві

У 1991 році Роб Флінн покинув склад гурту Vio-lence, після того як колектив побився з однією з місцевих банд в Окленді. Флінн довго не сидів склавши руки та заснував свій гурт. Багато хто думає, що його назва з’явилася завдяки пісні Deep Purple. Але Роб вибрав її просто тому, що вона круто звучить.

Назва ця – Machine Head. Хлопці ще не знали, що стануть однією з культових команд в groove metal. Вони вперше приїдуть до Києва 20-го травня 2020 в оригінальному складі на честь 25-річчя релізу дебютного альбому ‘Burn My Eyes’.

‘Burn My Eyes’ вийшов в 1994 році і відразу став взірцевим серед усієї важкої музики того часу. Багато хто називали Machine Head не тільки вражаюче важкими в плані музики, а й у плані змісту, який вони закладали в свої пісні.

Роб Флінн в ‘Burn My Eyes’ співав про все. Про бунт в Лос-Анджелесі 1992 року, коли тисячі афроамериканців вийшли на захист Родні Кінга – хлопця, якого ні за що побили білі поліцейські. Також Флінн торкався теми соціальної нерівності, психологічного насильства та політики.

Цей спектр роздумів привернув настільки широке коло слухачів, що ‘Burn My Eyes’ п’ять років тримав звання найприбутковішої платівки лейблу Roadrunner. У 1999 році цю естафету перейняв дебютник кількох хлопців у масках, які назвали себе Slipknot.

‘Burn My Eyes’ розійшовся тиражем у більш ніж півмільйона дисків, сформував вірну фан-базу шанувальників та відкрив в thrash metal новий піджанр – groove metal. Тож Machine Head сміливо можна вважати піонерами цього напрямку.

Вже в травні оригінальний склад учасників, що брали участь у записі ‘Burn My Eyes’Роб Флінн, Логан Мейдер і Кріс Контос – зберуться, щоб зіграти “Davidian”, “Old” та інші визначні речі з альбому, який значно вплинув на важку музику.

«Це особливий момент. Важлива відмітка в кар’єрі. Мені зносить дах від думки, що я в справі вже 25 років і досі роблю музику. І що у мене є можливість відзначити ювілей альбому, який привів нас туди, де ми є зараз разом з Крісом і Логаном. Ми розмовляли про це дуже довго, але ось настав момент влаштувати свято музики, яку ми написали разом», – Роб Флінн.