Зазвичай, коли йдеш на великі концерти, що відбуваються в рамках туру, ти знаєш наперед щонайменше 80% пісень, які там прозвучать. Це світова практика, коли музикант збалансовує свій сет-лист, щоб випадково не зірвати голос під час туру, а глядач, в свою чергу, точно знає, що почує улюблену добірку хітів наживо.
Здавалося б, всі у виграші, але… в епоху, коли кожен концерт на наступний день вже можна переглянути в мережі, особливою популярністю користуються саме виконавці, що мають індивідуальний підхід до кожного виступу. Саме таким виконавцем і є Beth Hart.
Її дебютний концерт у Києві відбувся у 2014. Тоді в затишному Caribbean Club український слухач вперше відкрив для себе богиню блюзу. І одразу ж полюбив. У 2016 та 2018 вона збирала аншлаги в Жовтневому палаці, а 8-го грудня цього року жива легенда американського блюз-року Beth Hart підкорила Палац «Україна».
Кожен її концерт – це унікальний перформанс, який, як і всі її композиції, цілком залежить від настрою співачки. Проникливо, чуттєво і дуже по-домашньому – так можна коротко описати все це дійство. Кожна пісня – особлива персональна історія, якою виконавиця ділиться максимально щиро.
Незважаючи на велику сцену культової зали, на концерті абсолютно не відчувалося пафосу чи зірковості. Якщо вона сміється – ти знаєш, що це не якась там «чергова посмішка» з арсеналу, якщо плаче – то навіть сидячи на задньому ряду балкону, ти ні на секунду не засумніваєшся в правдивості цих сліз. Її взаємодія з глядачем не переривається ні на мить, а голос настільки потужний, що зрозуміти, про що саме розповідає та чи інша пісня, було б не важко навіть для відвідувачів, що не знають англійської.
Запальні блюзові пісні перемежовувались з акустичними сетами та проникливими ліричними композиціями, на яких Beth сама акомпанувала собі на клавішах. Єдине, що псувало атмосферу на концерті – це кілометрові ряди крісел Палацу «Україна», адже так хотілось потрапити в розлогу фан-зону, щоб просто тонути в музиці. Проте цей недолік наш глядач виправив вже під час виходу на біс, заполонивши всі підступи до сцени.
Після концерту виконавицю довго не відпускали бурхливими оваціями. Можна не сумніватися, що вже за рік-два вона повернеться в Україну з новим виступом, от тільки наступного разу зали Палацу «Україна» може не вистачити для всіх бажаючих, тож організаторам час вишукувати нові локації. А сама Beth тепер сміливо може думати про купівлю постійного житла в Києві (бо дехто вже починає жартувати на цю тему).
Фото та текст: Алекс ДМетал