Магія блюзу Beth Hart: репортаж та фото з концерту в Києві

Зазвичай, коли йдеш на великі концерти, що відбуваються в рамках туру, ти знаєш наперед щонайменше 80% пісень, які там прозвучать. Це світова практика, коли музикант збалансовує свій сет-лист, щоб випадково не зірвати голос під час туру, а глядач, в свою чергу, точно знає, що почує улюблену добірку хітів наживо.

Здавалося б, всі у виграші, але… в епоху, коли кожен концерт на наступний день вже можна переглянути в мережі, особливою популярністю користуються саме виконавці, що мають індивідуальний підхід до кожного виступу. Саме таким виконавцем і є Beth Hart.

Її дебютний концерт у Києві відбувся у 2014. Тоді в затишному Caribbean Club український слухач вперше відкрив для себе богиню блюзу. І одразу ж полюбив. У 2016 та 2018 вона збирала аншлаги в Жовтневому палаці, а 8-го грудня цього року жива легенда американського блюз-року Beth Hart підкорила Палац «Україна».

Кожен її концерт – це унікальний перформанс, який, як і всі її композиції, цілком залежить від настрою співачки. Проникливо, чуттєво і дуже по-домашньому – так можна коротко описати все це дійство. Кожна пісня – особлива персональна історія, якою виконавиця ділиться максимально щиро.

Незважаючи на велику сцену культової зали, на концерті абсолютно не відчувалося пафосу чи зірковості. Якщо вона сміється – ти знаєш, що це не якась там «чергова посмішка» з арсеналу, якщо плаче – то навіть сидячи на задньому ряду балкону, ти ні на секунду не засумніваєшся в правдивості цих сліз. Її взаємодія з глядачем не переривається ні на мить, а голос настільки потужний, що зрозуміти, про що саме розповідає та чи інша пісня, було б не важко навіть для відвідувачів, що не знають англійської.

Запальні блюзові пісні перемежовувались з акустичними сетами та проникливими ліричними композиціями, на яких Beth сама акомпанувала собі на клавішах. Єдине, що псувало атмосферу на концерті – це кілометрові ряди крісел Палацу «Україна», адже так хотілось потрапити в розлогу фан-зону, щоб просто тонути в музиці. Проте цей недолік наш глядач виправив вже під час виходу на біс, заполонивши всі підступи до сцени.

Beth Hart | Palace Ukraine | 08.12.2019

Після концерту виконавицю довго не відпускали бурхливими оваціями. Можна не сумніватися, що вже за рік-два вона повернеться в Україну з новим виступом, от тільки наступного разу зали Палацу «Україна» може не вистачити для всіх бажаючих, тож організаторам час вишукувати нові локації. А сама Beth тепер сміливо може думати про купівлю постійного житла в Києві (бо дехто вже починає жартувати на цю тему).

Фото та текст: Алекс ДМетал