Машина часу та фінські «вампіри»: The 69 Eyes у Львові

«Вампіри», «тру-готи», «пекельні принци»… Чого тільки я не наслухалася від своїх друзів-фанатів, збираючись на львівський концерт гурту The 69 Eyes. У зв’язку з останніми подіями у світі були переживання, що концерт відмінять, але The 69 Eyes вкотре довели, що фіни мало чого бояться! Тож уже 10-го березня ввечері всі ми чемненько тусили під !FESTrepublic, чекаючи на зустріч із потойбіччям.

По черзі під клубом було зрозуміло, що львів’яни теж не з лякливих. Людей було не те, щоб дуже багато, але я знову переконалася, що наш народ любить якісну музику, і прищеплює цю любов молодому поколінню, цілими сім’ями приходячи на концерти. У натовпі одразу вирізнялися справжні, «старовинні» фани гурту, і ті, хто просто хотів послухати «годноту».

На розігріві у The 69 Eyes виступив український гурт Violet Raymoor, який по жанру чудово вписався у концепт концерту. Зізнаюся, перед концертом прослухала кілька їхніх записів – і трохи розчарувалася. Не дуже зрозуміла музика, занадто навантажена зайвими ефектами, дивні пісні, які рятує лише прекрасний голос Гліба Пекуровського… І тільки на концерті, почувши їх вживу, я зрозуміла, що знайшла ще один гурт у свій плейлист!

Це той випадок, коли краще почути один раз наживо, ніж сотню разів в записі. Хлопці дуже добре справилися з розігрівом натовпу перед виходом The 69 Eyes. Загалом, про них варто сказати лиш одне: матимете можливість – підіть на їхній концерт, і самі все зрозумієте!

Відігравши свою частину концерту, Violet Raymoor звільнили місце для головних гостей вечора. Кілька хвилин на те, щоб налаштувати інструменти і підготувати сцену, і ось у світлі кривавих софітів з’являються вони – фінські «вампіри» The 69 Eyes.

У цей момент здалося, що гурт винайшов машину часу і повернув нас всіх років на двадцять назад (або вони дійсно вампіри, як про них говорять)! Приємно було бачити, що є стабільні речі у цьому хиткому світі –  Jyrki 69, Bazie, Timo-Timo, Archzie і Jussi 69 сьогодні виглядають майже так само, як і 30 років тому. Ті ж костюми, незмінні чорні окуляри, ті ж стрибки по сцені та неймовірна енергетика. І голос Jyrki 69 – той самий, за який 15 років тому я готова була йому душу продати, як і більшість фанаток 😉 Ну і звісно ж, майстерність, підкріплена багаторічним досвідом.

The 69 Eyes потішили своїх фанів, зігравши, як і обіцяли, найкращі пісні зі своїх альбомів, починаючи з Wasting The Dawn 1999-го і аж до крайнього West End. Вже із першої – “Two Horns Up” – народ почав активно відриватися, не зупиняючись і на “Never Say Die”, “Cheyenna”, “Perfect Skin”, “Betty Blue”, “Borderline”, “Hell Has No Mercy”. Продовжив гурт “Crashing High”, якою «розбудив» всіх, хто дозволив собі розслабитись на попередній, потім були “Black Orchid”, “The Chair”, “27 & Done”, древні “Wasting The Dawn”, “Feel Berlin”, моя улюблена “Brandon Lee”.

На цьому «вампіри» хотіли попрощатися, але ж залишилися ще кілька незіграних хітів! Львів, як завжди, дуже неохоче відпускає гостей, тож довелося The 69 Eyes знову вийти на сцену і зіграти ще “Framed In Blood”,  улюблену для багатьох “Gothic Girl”, “Dance D’Amour” та “Lost Boys”. Після чого втомлені, але схоже, що щасливі, The 69 Eyes покинули сцену !FESTrepublic для того, щоб вже наступного дня увімкнути свою машину часу вже на іншому кінці нашої країни.

The 69 Eyes | Lviv | 10.03.2020

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmM1rFxd

Після такого ностальгійного концерту мій внутрішній підліток все ще приходить до тями (не кожного ж дня сам Jyrki 69 підморгує тобі зі сцени!), а я просто хочу побажати цим ще таким молодим хлопцям, щоб вони не забували про фанів і приїхали до нас ще не один раз. Ну а для рок-фанів, незалежно від напрямів і гуртів, які слухаєте – ходіть на живі концерти, діліться своєю енергією з музикантами, гуртами, бо воно того варте!

Фото: Юрій Зимовін