Motanka у Львові: новий оберіг українського духу

Сьогодні в Україні можна спостерегти цікавий процес відродження української культури, зокрема музики. Виконавці намагаються повернутися до свого коріння, при цьому створивши щось нове, цікаве для слухача. Це виливається в дивовижний мікс народних пісенних традицій та міжнародних музичних традицій – і народжується чудо. Одним з таких чудес сучасної української сцени є гурт Motanka, який минулої суботи зібрав повний зал у Хмільному домі Роберта Домса у Львові.

Вечір обіцяв бути прекрасним вже тому, що задовго до концерту було відомо про повний солдаут. Під ХДРД люди ще намагалися викупити у когось зайві квиточки, а в залі тим часом можна було поспілкуватися з фанами гурту з різних куточків… Ні, не України – світу!

Моє серце грів факт, що на Motanka до Львова приїхали люди з Польщі, зі Скандинавії, з Голандії… Люди з різних кінців України, які з певних причин не потрапили на концерт у Києві. Загалом, натовп зібрався дуже інтернаціональний, при цьому всі активно знайомилися і з нетерпінням очікували виходу гурту на сцену.

І ось нарешті гасне світло, і вже з першої пісні натовп починає активно відриватися. У Львові публіка доволі важка на підйом, тож тим знаковіше, що хлопцям вдалося вже з початку концерту задати «потужний кач», як сказав один із фанів. І цей «кач» не відпускав цілий зал до кінця.

Гурт зіграв пісні з дебютного однойменного альбому, а поміж підспівуваннями вокалісту та гучним «Motanka! Motanka! Motanka!» звідкись постійно чулося «Вербу давай!». Зізнаюся, сама переслуховувала “Verba” багато разів – дуже вже вона мене зачепила, тому можу зрозуміти те, що коли гурт нарешті почав грати знайому мелодію – зал просто вибухнув. Дивлячись в цей момент на музикантів, зрозуміла, наскільки щиро вони роблять свою музику та люблять своїх фанів. Це було абсолютне, нічим не замутнене щастя з обох боків сцени.

Motanka | Lviv | 07.12.2019

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmK1Zjpk

Окремого шарму виступам гурту Motanka надають народні інструменти – цимбали (як же шикарно вони звучали!), окарини. І, звісно, незмінний символ гурту – берегині-мотанки всюди, де тільки можна.

Звісно, ХДРД – не той зал, де можна добре розгулятися великій кількості людей, та й сцена за розмірами залишає бажати кращого, але концерт пройшов весело та дуже тепло, що, сподіваюся, буде хорошим стимулом для Motanka ще не один раз приїхати до нашого міста, щоб представити свої майбутні альбоми!

Фото: Юрій Зимовін