Black metal відео: експеримент студентів ХДАДМ

У другому семестрі студенти-першокурсники спеціалізації “Мультимедійний Дизайн” Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв отримали завдання створити візуалізації на основі творчості гуртів харківської black metal сцени.

Що вийшло у результаті цього експерименту, та як оцінили роботу студентів самі музиканти – читайте нижче.

Серед завдань другого модуля другого семестру навчання студентів спеціалізації “Мультимедійний Дизайн” Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв була розробка анімаційного ролика на основі музичного твору. Усього за семестр студентам необхідно було виконати шість подібних завдань, всі з яких мали єдину концептуальну лінію – українська народна культура.

Одній з академічних груп у якості своєрідного експерименту було запропоновано використати не традиційні народні пісні, а обрати для себе композицію із надбання відомих харківських black metal гуртів. Обравши фрагмент твору, студенти мали розібратися у його сенсі та відобразити його у асоціативному відеоряді.

Ось, що розповідає з цього харківський архітектор та незмінний голос Радіо GARTA Костянтин Бондаренко (ДядьКость з Темної Сторони):

«Студентам-першокурсникам Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв запропонували створити міні-кліп, коротенький відеоряд малюнків… до пісень гуртів харківської black metal сцени. І хоча вибір треку залишили за ними, ніхто зі студентів раніше і гадки не мав про саме існування такого жанру метал-музики.

Ось тому удвічі цікавішим був експеримент, спрямований на те, аби побачити, як чує і сприймає доволі специфічну музику людина, яка знаходиться поза контекстом цієї музичної культури. Які характерні риси із застосованих образів будуть визнані важливими, який зміст буде втілений у малюнку, який настрій та емоційну складову вони зможуть сприйняти та донести?

Далеко не всі музиканти були згодні із отриманим баченням їх творів, але як сказав один із них, що можна зробити, якщо автор відео сприйняв це, почув і побачив саме так? Як колись писав Умберто Еко, автор не повинен пояснювати кожному, що він мав на увазі, але автор також не може втручатись у життя свого твору: після того, як книга надрукована, вона існує сама по собі, і кожен здатен відчитувати у ній щось своє.

Я теж не братиму на себе тягар критика і не даватиму оцінку цим творам, бо маю, як і більшість музичного середовища, певне усталене бачення. Зазначу лише, що результат вийшов справді дуже цікавим. А оцінки студентам нехай ставлять їх керівники».

Ми зібрали роботи студентів у окремому плейлисті на YouTube-каналі Daily Metal:

Також всі відео можна переглянути за цим посиланням.

А ось що думають з приводу студентських робіт самі представники харківської black metal сцени.

Євген Varggoth Гапон (Nokturnal Mortum):

«Творчість фанів, яка стосується Nokturnal Mortum, не є для нас новиною. Але ці роботи студентів, які далекі від металевої культури, є досить несподіваними. Я такі речі ціную, бо робляться вони по волі і від серця, а не за гроші чи оцінку у заліковій книжці».

Владислав Munruthel (ex-Nokturnal Mortum; режисер):

«Дивовижні роботи! По-перше, це дійсно технічно високий рівень. По-друге, точне влучання в ціль! Мені важко сказати, яка саме робота сподобалася найбільше, але коли малюнки мають таку кореляцію з музикою, створюються по-справжньому цікаві аудіовізуальні Твори».

Студенти: Анастасія Кушнаренко, Іман Барановська, Ірина Гредіна, Марія Чорна, Дар’я Балко, Катерина Олещенко, Єлизавета Кафері
Керівники проекту: 
Богдан Бондаренко, Надія Мироненко
Завідувач кафедри: Михайло Опалєв

Сторінка кафедри мультимедійного дизайну на Facebook: https://www.facebook.com/groups/760492097412667
Офіційний сайт Харківської Державної Академії Дизайну і Мистецтв: https://ksada.org