На Черкащині відбувся шостий Ше.Fest

«Я на сторожі коло їх поставлю слово».

Близько 10 тисяч відвідувачів із різних куточків України об’єдналися навколо ідей, написаних майже 200 років тому. «Під вільним небом!» – саме під таким гаслом 17 та 18 серпня 2019 р. на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці на Черкащині вшосте відбувся мистецький фестиваль Ше.Fest.

Подія вже стала традиційною для Черкащини і тішить своєю багатогранністю. Адже вдень та навіть вночі для відвідувачів фестивалю працювали 10 локацій.

«Саме цього року ми отримали шалену підтримку як від громадськості, так і від спонсорів, і це стало поштовхом до проведення шостого фестивалю. Ми зрозуміли, що Ше.Fest потрібен не лише нам: сам Всесвіт потребує його існування! Ми вдячні за підтримку всім, хто допоміг зробити свято для відвідувачів і самого Тараса Григоровича», – коментує очільник фестивалю Дмитро Колоша.

Учасниками музичної сцени фестивалю цьогоріч стали гурти Тартак, Karna, Вій, Go-A, Сад, Шпилясті Кобзарі та Віктор Пашник, а ведучими вже традиційно були Юрій Шивала та Олександр Висоцький.

«Надзвичайно дружня та крута публіка на Черкащині. Вона неймовірно тепло і дружньо приймає артистів Ше.Fest’у! Це дуже важливо, адже учасники музичної сцени привозять особливу програму на фестиваль, кожен артист готує пісню на слова Тараса Шевченка. Організаторів фестивалю завжди тішить реакція публіки, і саме на вечірній сцені стає зрозуміло, скільки людей приїхало: приємно вразило вщент забите фестивальне поле. Наша публіка особлива, адже подія відбувається без алкоголю – з тверезими думками і чистим серцем вони зустрічають нашу вечірню музичну програму і сприймають її дуже щиро та відверто», – коментує виступи музичної сцени засновниця фестивалю та координатор сцени Юлія Капшученко-Шумейко.

На Просвітницькій галявині протягом двох днів можна було відвідати гутірки з відомим казкарем Сашком Лірником, письменником Василем Шклярем, а також лекції багатьох мовознавців, літераторів, шевченкознавців. Відбулась презентація книги та фільму «Тарас. Повернення» режисера Олександра Денисенка, не обійшлося й без музичних виступів. Окрім того, саме тут відбувся поетичний Ше.Батл, і пройшов традиційний благодійний Ше.Аукціон.

 

«Цьогорічний фестиваль – наче ковток свіжого повітря із Шевченківських земель. Ми намагалися поєднати три стихії в одному просторі: землю, яка об’єднала тисячі українців заради ідеї; повітря, яке здригалося від спільного виконання “Реве та стогне Дніпр широкий”; вогонь, який палахкотів від мудрого слова гостей галявини. Фестиваль, який  щороку стає місцем зустрічі друзів та однодумців Шевченкових повчань», – коментує координатор Просвітницької галявини Наталка Ярошенко.

Театральна сцена відзначилась повним аншлагом протягом двох днів. Глядачам було запропоновано виставу «Сон. Комедія» творчої майстерні «Театр у кошику» (режисер Ірина Волицька, м. Львів).

Ще одна вистава приїхала до Моринців із Південної України: шевченківські «Гайдамаки» Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв) зібрала переповнену залу.

Протягом двох днів фестивалю мистецькі події відбувалися також на Художній та Дитячій галявинах, а новинкою Ше.Фест цьогоріч стали патріотичні ігри Ше.Games.

Музична сцена фестивалю відкривалась найбільшою картою України, яка складається з цитат Тараса Шевченка. Інсталяцію до локації винесли волонтери. Цитатами карту наповнювали відвідувачі фестивалю ще в 2018 році.

За словами організаторів, захід відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, а також завдяки небайдужим українцям, які підтримали фестиваль на краудфандинговій платформі “Спільнокошт”.