Natural Spirit: на новий альбом не доведеться чекати 9 років

Навесні цього року після довгої перерви гурт Natural Spirit – певно, один з найбільш відомих представників українського pagan/folk metal – представив свій четвертий повноформатний альбом, що отримав назву ‘Під серпом часу’. Про тривалий процес роботи над релізом, випущені та нереалізовані відеороботи, а також про потенційний сиквел перекладеної “Колискової” ми поспілкувалися із засновником та лідером гурту Олегом Кірієнком.

З моменту виходу альбому ‘Ціна свободи’ пройшло більше 9 років, і ‘Під серпом часу’ побачив світ лише у травні 2020. Про новий альбом Natural Spirit ходили розмови багато років поспіль – зокрема, на початку 2018 у інтерв’ю для Daily Metal ви казали, що залишилася лише стадія зведення. Чому реліз четвертого повноформатного альбому так довго відкладався?

Протягом часу, за який писався цей альбом, можна було б написати книгу «Як не треба записувати альбом» 🙂 А ось те, як треба, ми шукали всі ці роки 🙂

Як вплинув тривалий і тернистий шлях на загальний результат, і чи вдалося досягнути всього, що планували?

Справа в тому, що більшість пісень з цього альбому були написані мною ще у 2013 році. Тоді я горів цим альбомом, тому що ці пісні на той час відображали те, що відбувалося всередені  мене. Протягом 2013-2016 років змінювалися музиканти, змінювалися студії, але мені здавалось, що ми товкли воду в ступі: як би не змінювався звук, що б не додавалось до аранжування, для мене особисто це був вже старий матеріал, я втратив до нього цікавість. Я хотів рухатись далі і робити щось нове. На ваше питання, чи задоволений я альбомом, я міг би відповісти «так», якби він вийшов у 2016 році.

Обкладинка релізу містить у собі багато образів та відсилок. Розкажіть, що знаходиться під Серпом Часу, і що лишилося нескошеним ним?

За час запису я розмовляв з людьми різних вірувань та світоглядів. У наших бесідах все зводилось до того, що існує одне джерело знань, яке розповсюджувалось по світу, залишаючи однакові відбитки у культурах різних народів. Усе це і надихнуло мене на альбом ‘Під Серпом Часу’.

Що сталося із кліпом “Мара”, тизер якого ви презентували ще у 2016? Він побачить світ?

Анімаційний кліп – це дуже копітка та багатоетапна робота. В 2016 році я працював як 2D-аніматор у команді з двома дуже гарними художниками і мені здавалось, що все можна зробити дуже швидко. Мені дуже подобався їх стиль, але постійно доводилось чекати, коли в них з’явиться вільний час. А коли він з’являвся у них, часу не було в мене. Або все впиралося у фінансову сторону, і увесь цей процес перетворювався на рутину. Тому я взяв паузу, і ми вирішили доробити цей кліп після виходу нового альбому. Саме зараз я роблю фінальні сцени. Зранку я його подивлюсь, і якщо він мені сподобається, то найближчим часом він побачить світ, а якщо ні, то кліп побачу тільки я 🙂

А от кліп на “Гори, Палай!” вийшов влітку 2019-го. Розкажіть про його концепцію та те, чому для створення відео обрали саме цю композицію.

Бо вона хітова! А ще на той час “Гори,Палай!” була найбільш завершеною з усіх пісень.

На фестивалі “Тарас Бульба 2019” ви виконали повністю україномовну програму, навіть переклали “Колыбельную”, вклавши в неї новий сенс. Розкажіть про це. Чи була це одноразова акція, чи варто очікувати сиквел “Колискової” і у студійному форматі?

На фестивалі “Тарас Бульба” нам не вистачало україномовних пісень для повного сету, а світити багато пісень з нового альбому ми не хотіли. Тому я написав новий текст із зрозумілим (однозначним) змістом.

Так, ми хочемо зробити сиквел “Колискової”, бо мені дуже свербить, що нашу пісню сусідські братушки спотворили своїм відео, вклавши у неї зовсім інший сенс.

Альбом ‘Під серпом часу’ містить дві композиції російською, але кількість таких треків з кожним вашим новим релізом зменшується. Якою мовою співатиме Natural Spirit у майбутньому?

Українською.

На початку року ви взяли участь у відборі на польський Mystic Festival, який організатори фестивалю проводять в Україні за нашої підтримки. Гурт Natural Spirit пройшов до фіналу одразу у двох частинах відбору, здобувши перемогу в голосуванні та водночас потрапивши до шорт-листа організаторів. Тим не менш, ми були досить здивовані, коли побачили вас у переліку учасників, особливо – частини із голосуванням. Що спонукало вас взяти участь у Road to Mystic: Ukraine?

Як ви знаєте,ми дуже довго писали цей альбом. Після такої тривалої  відпустки нам дуже хотілося повернутися на велику сцену і показати новий матеріал якомога більшій кількості метал-фанів. Це була чудова нагода нагадати про себе.

Фото: Юлія Мархевка з фестивалю Тарас Бульба 2019

Чим Natural Spirit займається зараз? Скільки років чекати на нові релізи? 🙂

Поки ми видавали цей альбом, я не сидів склавши руки, і в мене народжувались нові пісні. Я не збираюся наступати на ті ж граблі, тому гадаю, що ще 9 років вам чекати не доведеться. Матеріал, окрім того що має бути добре зведений і аранжований, ще повинен вийти вчасно.

І наостанок – питання про містику. У вашій творчості її багато. Чи стикаєтеся ви з нею в буденному житті чи при роботі, або ж все втілюється виключно у музичній площині?

Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти, що ви називаєте містикою. Гадаю, кожен із нас у своєму житті стикався з чимось незрозумілим і тим, що не піддається логічному поясненню. Питання в тому, через призму якої релігії та через які переконання ви дивитесь на незрозумілі вам речі.

Титульне фото: Анна Соловей з Oskorei Midvinter Festival 2019