Oomph! з новим альбомом ‘Ritual‘ та українськими народними піснями у Києві

Столичний клуб Stereo Plaza 15-го листопада прийняв шанувальників легендарних німецьких готик/індастріал-металістів Oomph! з новою платівкою ‘Ritual’, на яку фанати очікували понад 4 роки. Потужний звук, містичні ритуали, німецькі хіти та українська народна пісня – чим дивували музиканти київських фанатів, читайте у матеріалі від Daily Metal.

Розпочали свій виступ легенди німецького індастріалу з нової жорсткої композиції “TRRR – FCKN – HTLR”, до роботи над якою свого часу долучилися колеги з гурту Lord of the Lost. Після потужного старту Dero Goi повернувся до старих перевірених хітів і завів зал піснею “We Will Rock You” безсмертних Queen, яка плавно перейшла у ще один хіт німців “Labyrinth”.

У доробку музикантів з понад 30-річним стажем ‘Ritual’ став 13-тим студійним альбомом, який вийшов на лейблі Napalm Records. Як зазначав Dero Goi у одному зі своїх інтерв’ю, наше сучасне життя усе ще сповнене різноманітними ритуалами, тож назва альбому повинна залишати простір для інтерпретації і бути настільки темною, загадковою і, водночас, різноплановою, як і сама музика. Під час роботи над альбомом музиканти вдавалися до експериментів, а також спробували повернутися у минуле до 90-х років та старого звучання перших альбомів. Відомі Oomph! також колаборацією з іншими музикантами. Наприклад, Chris “Lord” Harms з готик/індастріал-метал гурту Lord of the Lost записував спільно з Dero Goi вокал для композиції “Europe” та працював над реміксом до “TRRR – FCKN – HTLR”, тоді як Oomph! допомагали «Лордам» з треком “Abracadabra”.

Dero Goi майстерно нарощував напругу до середини концерту, потім виконав кілька ліричних композицій у супроводі синтезатора, даючи короткий перепочинок музикантам та істинним металхедам під сценою, а потім знову повернувся до вибухових хітів. «Shine for me», – попросив Dero Goi, і одразу малий зал Stereo Plaza сповнився сяянням десятків ліхтариків.

Музиканти активно взаємодіяли з публікою, кидали воду у зал, а самі надавали перевагу більш німецьким освіжаючим напоям, як-от пиву. Загалом панувала дружня та піднесена атмосфера, тож під час виконання композиції “Niemand” вокаліст пірнув у натовп. «Are you ready for some old shit?» – запитував фронтмен у залу перед виконанням найпершої композиції гурту “Mein Herz”, яка відкривала дебютний альбом Oomph!’ 1992 року.

«Наші пісні об’єднують покоління, привітайте себе за це!»

Dero Goi також просив допомоги у фанів, яким потрібно було вивчити всього 3 німецькі слова для однієї із пісень. «Your German is fun! Better than my Ukrainian», – жартував він.

Oomph! намагаються бути різноманітними на своїх концертах та потішити місцевих прихильників чимось знайомим. Наприклад, для України музиканти підготували уривок з української народної пісні “Ти ж мене підманула”, чим приємно здивували зал. А під час виконання треку “Gott ist ein Popstar” приміщення заповнили сріблястим конфетті.

Загалом музична програма була насиченою та різноплановою, експериментальне звучання нових композицій гармонійно перепліталося зі старими улюбленими треками, а дві години минули непомітно. На біс музиканти виконали треки “Mein Schatz” і “Als wärs das letzte Mal” та пообіцяли повернутися зовсім скоро. Dero Goi відомий своєю дружелюбністю та любов’ю до українських фанів і організаторів, а також співпрацею з українськими музикантами, тож можемо сподіватися на повернення легенди зовсім скоро!

Фото: Natali Hall