П Р А Щ У Р випустили дебютний альбом

Хоча сам гурт з Харкова, який грає «гіпнотичний метал з елементами sludge drone, black metal та інших напрямів» називає ‘Т Р О Щ И Т И’, який побачив світ 26-го лютого на їх Bandcamp, «раптовим релізом» із треків, що записувалися у різний час протягом 2020-го року.

«Все записано в кращих традиціях джазу 40-х – всі інструменти в один мікрофон. Себто, в нашому випадку на один рекордер, бо все це не альбом, а умовний реліз до річниці гурту, де зібрані звукові медитації та ампліфаєрні ритуали, якими б нам хотілося поділитися. Треки не мають чіткої структури, бо були записані у різний час на відчуттях у стані свідомості, що налаштована на квантовий зв’язок із дорелігійними богами Гадейського еону. Було кілька рифів, вигаданих завчасно, що вдало лягли в медитативний потік, але здебільшого музика та тексти зафіксовані лише в моменті ментального зв’язку з прадавнім», – так описують альбом музиканти П Р А Щ У Р.

Реліз складається із трьох треків, які прив’язані до трьох образів: Дервіша, Хмелесмала та Сульфура.

«Дервіш (в оригіналі це мусульманські ченці-аскети, що проповідують суфізм – ісламське містично-аскетичне вчення) символізує очищення та творення, первісний стан, де з його містичного танку пізнання бога-Всесвіту народжується Знання та Задоволення. Хмелесмал – провідник Задоволення, що подорожує Всесвітом, розповсюджуючи його. Сульфур – Той, Що Знання Дарує власною персоною», – коментує гурт.

Серед джерел натхнення П Р А Щ У Р називають гурти Bong, Father Sky Mother Earth, Om, Harsh Toke та Soom зразка 2015 року (колишніми учасниками якого є засновники П Р А Щ У Р Олекса Блїдий та Руслан Le Resique), а також українську народну та суфійську музику.

Датою заснування гурту вважається 29 лютого 2020 року. За цілий рік існування колектив зміг зіграти лише один закритий концерт та видати перший реліз, якому передували кілька поодиноких треків. Наразі П Р А Щ У Р складається із Олекси Блїдого (вокал, гітара) та Руслана Le Resique (бас-гітара). Подальший матеріал, за словами музикантів гурту, обіцяє бути ще більш медитативним, проте й більш злим.

«Стрій гітар тепер набагато нижче, ніж на записі, тож наживо чавитиме як слід. Найближчий лайв – тур з Nadja у квітні. Все інше – в процесі медитацій та очищення», – додають П Р А Щ У Р.