Під Луцьком пройшов тринадцятий фестиваль «Бандерштат»

10700 відвідувачів зібрав тринадцятий за ліком фестиваль українського духу «Бандерштат». Масштабне культурне дійство відбулося 2-4 серпня у селі Рованці під Луцьком.

Цьогоріч Бандерштат пройшов за підтримки Міністерства культури України, оскільки здобув перемогу в конкурсі проектів громад «Малі міста – великі враження». Також партнерами фестивалю є Луцька міська рада та Боратинська об’єднана територіальна громада.

Бандерштат-2019 відвідали не лише гості з різних куточків України, а й зі США, ОАЕ, Ізраїлю, Франції, Польщі та Білорусі, – повідомляють організатори.

Розпочався фестиваль з атмосферної ватри, на якій виступили Сергій Василюк (Тінь Сонця), та Святослав Бойко і Олександр Козинець (Широкий Лан). Загалом на сцені Бандерштату протягом трьох днів фестивалю зіграли Бумбокс, Тартак, Kozak System, Один в каное, Vivienne Mort, Space of Variations, Karna, Epolets, Qarpa, Роллікс, Фіолет, Жадан і Собаки, FliT, Bakenbardy, Detach, гурт [O] та кілька ді-джеїв.

Особливо гордістю цьогорічного фестивалю стала літературна сцена, яка зібрала топових поетів та письменників України, та гутіркова сцена фестивалю, яку традиційно відкрило братство ветеранів ОУН-УПА.

У знак підтримки полонених моряків, які 25 листопада 2018 року були незаконно захоплені російськими військовими та утримуються на території країни-агресора, бандерштатівці провели масштабний флешмоб – відвідувачі вишикувались у фігуру якоря та увімкнули ліхтарики.

За метаріалом прес-релізу
Фото: Тетяна Бондарюк