Підсумки 2017 року від Neformat та Daily Metal

Після першої колаборації Neformat.com.ua та Daily Metal, яку цілком можна назвати успішною, ми вирішили продовжити співпрацю і разом підбити підсумки цього року. Як то кажуть, одна голова – добре, а дві – краще)

Ми не претендуємо на певну виключність думки, адже точно жодна з редакцій не слідкує у деталях за світом поп-музики чи темою хіп-хопу, хоча зазирнути і намагаємося часом. Тим не менше для цього є, наприклад, премія Yuna чи інші тематичні сайти. Ми ж, зі свого боку, спробуємо показати, яким виглядав цей рік для українського музичного андеграунду.

Ювілеї року 

Насправді цього року було чимало ювілеїв. Почнемо хоча би з того, що Daily Metal виповнилося 5 років, а Neformat’у — 13. Чим не ювілеї?)

Також варто згадати масштабний фестиваль Doom Over Kiev, який у 2017-му відзначив 10 років діяльності і, схоже, не збирається зупинятися на досягнутому.

Були гарні ювілеї і в кількох гуртів. Радує, що є таки у нашій країні зі вкрай складними для DIY-музиканта умовами, колективи, які попри все роками тримаються разом. Так, у 2017-му 10 років виповнилося добре знаному київському пост-рок гурту Krobak. Спеціально до цієї дати гурт згадав всі свої релізи, а Неформат з тієї інформації витворив чудовий таймлайн.

Також 10 років діяльності відзначили Kasu Weri і Діти Великого Міста, а Atomic Simao  відсвяткували п’яту річницю. У всіх випадках не обійшлося без святкових концертів.

Колаборація року

Ми могли б назвати тут, власне, свою співпрацю, але ми скромні) Тому колаборацією року, безперечно, стало об’єднання фестивалів Маяк і MHM. Обидва останніми роками мали певні проблеми і знайшли вихід з них у об’єднанні.

Попри побоювання у мережі, панки з металістами не побилися, море було теплим, а музика хорошою. Та і в організаторів є плани продовжувати співпрацю, а це чи не головна ознака успішності ідеї.

Міжнародна співпраця року

Тут варто згадати новий проект лейблу RobustfellowRobust Relics, у рамках якого вони перевидають “крепчайшие альбомы из прошлого”. І першими їх партнерами у цій справі стали Eternal Elysium, легенди японської Heavy Psych/Doom сцени, зі своїм четвертим альбомом “Search Low&High” (2005).

Провал року

Якщо у нас і були сумніви чи суперечки щодо інших номінацій, то тут рішення було миттєвим і однозначним. Без сумніву, провалом року можна назвати останній (цьогоріч і взагалі) фестиваль Carpathian Alliance. Не чув про нього хіба лінивий. А ми ще й писали статті та інтерв’ю на цю тему. У причини заглиблюватися не будемо, тема вже пройдена.

Клубозакриття року

На жаль, українські клуби не витримують фінансових труднощів, а до того додайте ще якісь непередбачувані обставини і отримаєте великий-великий сум. Можемо згадати тут, наприклад, закриття клубу Underground у Львові на початку року. Тривалий час Ляна Мицько, місцева організаторка шукала альтернативу і вдалося це їй далеко не одразу, але зараз вже справа значно покращилася.

А от в Ужгороді після остаточного закриття бару Outsider справи стали геть кепські. Особливо, коли на цю слизьку доріжку став ще один, більш дорогий локальний заклад Phantom. Певні проблиски є, але концертний музандеграунд в Ужгороді все ще під питанням.

І врешті під кінець року про закриття заявив легендарний київський рок-клуб Барви. Щоправда команда клубу не розбіглася і просто переїде в інше місце. Атмосферу обіцяють зберегти, а комфорт відвідувачів покращити.

Однак, і це не всі закриття клубів. Почив з миром у 2017-му київський клуби Asylum, а рівно 1 січня діяльність припиняє і столичний Sentrum. Ріпнулися також Akuna Matata у Харкові й The Gas Station у Львові. А одеський More Music Club, хоч і вижив, але не обійшлося без пошуку нового місця.

Картинка від Muzmapa

Клубовідкриття року

Ми трохи нагнали суму з тими клубами, однак не все так погано . Щось у цьому світі зникає, а щось з’являється. От і в Києві відкрився новий Ass Co Bar. Місце невелике, але дуже душевне. До того ж там зараз є своя тусовка, а це чи не найголовніше для будь-якого музичного закладу і його існування.

Згадати варто також новий Тёплый Ламповый Ігора Черепанова, який розмістився у самісінькому центрі Києва. Тут музика і тусовка дещо інша, але головним вектором закладу так само є андеграундна музика. Тому він заслужено потрапляє до наших підсумків року)

І все ж перевага поки на стороні клубозакриттів, а тому ми сподіваємося, що 2018-ий порадує нас новими концертними локаціями.

Саундтрек року

Останнім часом підйом відчуває не лише українська музика, але й українське кіно. Тож цілком логічно, що ці два жанри стали ближчими. Так, почути треки київських панків Stinx ми могли у молодіжній комедії “Селфіпаті”, а у трейлері анімаційного фільму “Мавка” лунає музика Дахибрахи.

Спортивна драма “Правило бою” взагалі зібрала у своєму саундтреці цілу купу українських виконавців. Тут можна почути треки Сальто Назад, The Hardkiss, DETACH, R.Roo та багатьох інших.

А якщо копнути іще глибше, в інді ігри, то тут ми знайдемо гурт Soom, чия музика тепер буде супроводжувати гравців дууже незвичної гри the Line. Радимо оцінити хоча б демо-версію.

DVD року

Не так часто українські гурти випускають свої відео на DVD. Але у 2017 ми мали одразу два такі приклади.

Спершу український гурт Sunrise випустив свій перший в історії українського павер металу концертний DVD “Through The Eyes Of Infinity”, а трохи пізніше заявили про себе у подібній справі психоделічні Ethereal Riffian зі всіма їх дивними інструментами, атмосферою і ручним оформленням “Afterlight” (DVD).

Документалки року

Українській андеграундній музиці потрібно більше документальних фільмів! Чи то ми їх не помічаємо, чи то їх справді нема… Але кілька ми таки згадали.

Перш за все, варто назвати  документальну стрічку про український метал – “METAL MADE IN UKRAINE”, яка вийшла на DVD, а також доступна онлайн.

Окрім того свою долю уваги отримав український павер метал. Так, напередодні першого українського power metal фестивалю “Power Of Ukraine” Daily Metal представив однойменну документалку, що розказує про становлення, розвиток та сучасне життя жанру в Україні.

Невеликий ролик про особливості виготовлення своїх релізів зняли згадані вище Ethereal Riffian.

Кіноконцерти року

Безперечно, запам’ятався 2017 рік і чисельними кіноконцертами, які викликали неоднозначну реакцію у соцмережах, Доки одні  запевняли, що це занадто і все завершиться фільмом про фільм, а то й чимось дрібнішим, інші насолоджувалися стрічками у кінотетарах.

З-серед запропонованих глядачеві картин варто згадати покази фільмів “Rammstein: Paris”, “The Rolling Stones: Havana Moon”, “Black Sabbath: The End Of The End”, “Slipknot: Day Of The Gusano” тощо.

Продовження: https://www.neformat.com.ua/articles/pidsumky-2017-neformat-daily-metal.html