Фестиваль рок-ностальгії: Rock In Kyiv | 23.06.19

Влітку в країні проходить безліч музичних фестивалів різних масштабів. Проте мало хто з них фокусується на конкретному напрямі: більшість намагається бути мультижанровими і цікавими для різних аудиторій (чи уже авдиторій?).

Організатори Zaxidfest вирішили піти шляхом меншості та виправити ситуацію. І зробили одразу два рок-фестивалі: Rock in Lviv i Rock in Kyiv з ідентичним лайн-апом.

В Києві організатори точно здивували місцем проведення: фестиваль проходив на ЮБК, головному осередку літнього пляжного чілу і гедонізму серед киян. Зазвичай тут грає інді і електронна музика, проходять стенд-апи і джазові вечори, та загалом панує розслаблена атмосфера. Але цей день спокійним бути не міг за визначенням. Відвідувачі фестивалю стали першими, хто оцінив оновлену локацію ЮБК: на території тепер побудована сцена, на якій пройде ще кілька концертів до кінця сезону.

Відкривали фестиваль Dash. Це київський rapcore гурт, відомий широкому загалу неодноразовими виступами на сапортах відомих важких команд, таких як Hed PE чи Crossfaith. Ранній старт та шалена спека завадили хлопцям зібрати достатньо людей на виступі.

Далі, за коментарями в мережі, був найбажаніший після хедлайнера учасник, Animal ДжаZ. Востаннє автори одного з гімнів епохи 2007-го заїжджали до нас минулого року на Atlas Weekend, з тих часів їх сет кардинально не змінювався. Хіба що очікувано додався новий антимілітаристський трек “Чувства”. Лідер гурту Олександр Красовицький – любитель монологів між піснями. І не боїться висловлювати свою політичну позицію щодо того, що відбувається на сході нашої країни – як на українських фестивалях, так і зі сцен російських концертних майданчиків, прямо кажучи про те, що всі війни, розв’язані Росією, мають бути завершені.

Animal Jazz@Rock In Kyiv | 23.06.19

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmES4u7d

А ще Animal ДжаZ – гурт, що може розчулити кожного. Можливо, дещо наївні пісні про любов досі викликають довіру. А коли ти віриш словам, сказаним зі сцени, це означає успіх для артиста. Традиційним жартом про «прем‘єру» і наступним треком “Три полоски” артисти закінчили сет і пішли, щоб зовсім скоро повернутись, зробивши колаборацію з наступним за лайн-апом артистом.

O.Torvald. Звісно, останні роботи гурту – це не зовсім про рок, але для фестивалю вони струсили пил з найдрайвовішого свого альбому – поп-панкового ‘Примат’. І спробували знову стати героями молоді. Але роки йдуть і, здається, Женя Галич вже не витягує вокально треки так, як колись, хоча гурт чесно старається тримати енергетику на рівні і брати харизмою. Це, до речі, перший виступ гурту в Києві після презентації нової барабанщиці Hebi. Проте ії на виступі заміняв колишній учасник O.Torvald i нинішній ударник Фіолету. Сюрпризом став дует з Олександром Красовицьким: грали разом трек Animal ДжаZ “Чувства”. І, судячи із соцмереж Галича, варто очікувати студійної версії.

O.Torvald@Rock In Kyiv | 23.06.19

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmEU1EDj

Хедлайнерами фестивалю стали зірки альтернативи 90-х – Guano Apes. І в принципі, на цьому опис можна закінчувати. В Україну вони приїжджають вже третій рік поспіль хедлайнерами фестивалів (2017 – Файне Місто, 2018 – Zaxidfest). Сет-лист практично ідентичний, гурт «виїжджає» на своїх старих хітах, що для аудиторії, яка прийшла на ЮБК, є саундтреками до ностальгії за юністю. І, полиставши пости в Instagram за потрібними хештегами, можна зробити висновок, що їм це дуже добре вдається. Але новими легендарними хітами гурт не дивує, заряджаючи публіку за рахунок ностальгії, що множиться у головах фанатів. І звісно ж, за рахунок епічних лайвів і харизми Сандри, яка ще досі впевнено дає жару на сцені. Але проблема актуальності нового матеріалу (кавер на Емінема не рахується) і привабливості для слухача в 2019 у гурту, безумовно, існує.

Це питання можна поставити всім головним артистам цього фестивалю. Що це – зміна світових тенденцій і засилля репу чи звичайне «раньшебылолучше» по відношенню до даних гуртів? Питання відкрите. Але якщо відкинути подібні роздуми, цей івент став такою собі машиною часу за спогадами, причому занурив у ностальгію він якісно і душевно.

Фото O.Torvald, Animal ДжаZ: Alex DMetal
Фото Dash, Guano Apes, титульне фото: Юрій Грязнов