Rotting Christ у Києві: репортаж та фото

Rotting Christ є одним з найвідоміших на найуспішніших метал гуртів з країни оливок, вина та неймовірної кількості міфів. Граючи з кінця 80-х – початку 90-х, вони встигли підкорити серця поціновувачів «темного мистецтва» не тільки в своїй рідній Греції, а й по всьому світу. Гурт в процесі свого становлення знайшов своє оригінальне та впізнаване звучання і стиль виконання. Мене завжди Rotting Christ дивували своїм вмінням зробити шикарний трек майже на одному рифі, оповивши його м’ясистими аранжуваннями. Поєднання качових середньотемпових рифів, мелодійних гітарних соло та готично-блекової атмосфери створили коктейль з дуже цікавим і оригінальним смаком.

За свою історію колектив багато разів змінював склад. Беззмінними лишаються двоє братів-засновників: вокаліст, гітарист, композитор та автор текстів Sakis Tolis і драммер Themis Tolis. З 2012 року на постійній основі до гурту приєднались Vangelis Karzis (бас) та George Emmanuel (соло-гітара). За цей час Rotting Christ записали три повноформатних альбоми та в рамках туру на підтримку останнього, ‘The Heretics(2019), завітали одразу до трьох українських міст. Шкода, але майже одразу після релізу Rotting Christ покинули Vangelis Karzis та George Emmanuel, зараз офіційно колектив є дуетом, а місця басиста та гітариста в живих шоу займають сесійні музиканти.

Концерт в Києві проходив 14 вересня в клубі Bingo. В якості розігріву виступав гурт з Запоріжжя Hell:on. Хлопці чудово впоралися із задачею та зарядили потужний thrash/death metal. Це один з небагатьох сучасних гуртів, котрі виконують старий-добрий метал: візуальна картина виступу, звучання та матеріал – в найкращих традиціях старої школи. Даний напрямок стрімко втрачає свою популярність, та попри це Hell:on продовжують свою справу і, варто сказати, роблять це досить вдало.

Чітко за розкладом на сцену вийшли Rotting Christ. Греки далеко не вперше в Україні, тож більшість знала, чого очікувати від них. Колектив неодноразово доводив своє вміння розкачати зал, та епічним атмосферним виступом залишити по собі яскраві емоційні спогади для фанів. Та цього разу я очікував від них більшого, ніж отримав. Сесійні музиканти грали чудово, спілкувалися із залою, басист невтомно крутив ефектні «млини» своїм довжелезним волоссям, але кожен був ніби сам по собі. Шоу та рухи явно не продумані, більшість імпровізовані і на свій розсуд. Майже відсутня взаємодія музикантів між собою не сприяла відчуттю цілісності колективу. Також було явно замало світла, стаціонарне вже давно лишає бажати кращого, а додаткове не повністю компенсувало його недостачі. В результаті періодично на сцені ставало дуже темно, і було важко щось розгледіти. І про якісне світлове шоу при таких умовах, звичайно ,теж не може бути мови.

Rotting Christ | Kyiv |14.09.19

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmGXZmTv

В цілому, якщо не звертати уваги на певні технічні недоліки, було потужно і дуже атмосферно. Звучали як треки з нового альбому, так і перевірені часом хіти “Apage Satana”, “Elthe Kyrie”, “Under the Name of Legion”, під які був зірваний за вечір не один голос. Сет-лист був гармонійно побудований, атмосфера коливаннями змінювалась від містично-похмурої до епічної, а під “Societas Satanas” всі бажаючі мали змогу гарно розім’ятися в слемі.

Після 60-хвилиного сету, незважаючи на явно сівший голос Sakis Tolis, який вже майже не гроулив, Rotting Christ зіграли два треки на біс та остаточно попрощалися з публікою. Сподіваємося, що проблеми зі складом гурту не сильно вплинуть на його продуктивність, і греки ще порадують нас епічними платівками та шоу.

Фото: Олексій Тішевський