Репортаж: Five Finger Death Punch в Києві

Перший концерт з європейського туру гурту Five Finger Death Punch на підтримку нового альбому ‘F8’ пройшов  в київському Палаці Спорту 14-го січня. Свято груву, цукерки зі сцени, скажений слем та один розбитий смартфон – саме так він мені запам’ятається.

При вході до фан-зони спочатку склалось враження, що людей якось малувато, але ближче до початку концерту я зрозумів, як же я помилився в цій оцінці.

За що я люблю приходити завчасно на концерти, так це не тільки і не стільки, щоб зайняти місце поближче до сцени, а більш як для того, щоб подивитись, познайомитись та поспілкуватись з іншими глядачами. І те, що мені сподобалось тут – це як фанати відтворювали фірмовий для гурту червоний відбиток долоні на обличчі. В хід йшло все, на що вистачало уяви: хтось приніс грим-фарбу, дехто використував якусь дешеву червону фарбу, яка ледь дотрималась до початку концерту, а подекуди в хід йшла звичайна червона помада.

Окремої уваги я хотів би приділити тому, що на концерт таки прийшли сім’ї з дітьми. Особисто мені завжди приємно бачити, як молоде покоління привчають до важкої музики. Але вдвічі цікавіше було побачити дітей саме на цьому концерті, оскільки я знайомий зі звичкою вокаліста гурту Ivan Moody максимально схильно ставитись до своїх найменших слухачів. Цього разу він також звертався до них зі сцени з пропозицією «допомогти» у виконанні одної з пісень. А ближче до кінця особисто подарував дівчинці з перших рядів барабанні палички. Ці епізоди прояву дбайливої уваги до наймолодшого покоління фанатів гурту досить відверто контрастують з тим, яку агресивну та брутальну музику грає гурт.

Говорячи про агресію. Ти ніколи не знаєш, чого очікувати від 5FDP, коли йдеш на їх концерт. Гурт став дуже відомий «викидами» того ж Ivan Moody та гітариста Jason Hook, які неодноразово конфліктували прямо на сцені, що доходило до розбитих гітар та зірваних шоу. На щастя (хоча може для когось на жаль) в Палаці Спорту нічого такого не відбулось. Хоча деяке напруження між двома героями драми минулих років все ж було помітно в жестах та поглядах, які застосовував Ivan на конкретних словах пісні, адресуючи їх таким чином Jason‘у. Зважаючи на те, що київський концерт став першим із запланованого на цей рік туру, розізлити один одного ці двоє ще можуть встигнути, і не раз.

Сам же концерт тривав рівно 90 хвилин, за які нам, правда, так і не зіграли жодної пісні з анонсованого альбому, в підтримку якого цей тур і проходить. З одного боку це дивно, з іншого ж – сам альбом вийде аж наприкінці лютого. Тому тут, скоріше, зіграло роль те, що музиканти просто не хотіли, щоб нові пісні потрапили в мережу раніше релізу (або мали місце ще якісь причини). Але можна подивитись на це з позитивного боку: всі виконані цього вечора пісні були добре знайомі публіці, яка з радістю співала майже повний сет. За що після кількох композицій Ivan нагородив вдячну та привітливу публіку подарунками: буквально зі словами «я привіз вам презенти» почав кидати в натовп маленьки пакунки Skittles. Такий собі Санта зі світу металу.

Приблизно в цей момент спала мені на думку «геніальна» ідея: зробити кілька знімків на свій телефон. І на перший погляд все виглядало не так вже й погано, поки пісні були спокійнішими, а народ менш жвавим. Але я не врахував розмаху слему на виступах такого гутру. Якщо коротко, то мій телефон відчув на собі всю руйнівну силу Five Finger Death Punch і мінусувався об бетонну підлогу Палацу Спорту акурат під пісню “Under And Over It”.

У підсумку я маю неймовірні враження від концерту, заряд емоцій, а також розбитий телефон, який ще довго нагадуватиме мені про той вечір, коли мені пощастило побачити кумирів groove metal наживо.

Фото: Павло Павлюк