Руйнування шаблонів та вихід у нірвану – як Фіолет рвав Sentrum

Дев’ятого грудня Фіолет завершив свою мандрівку Україною у рамках #нірванабудетуру грандіозним виступом у столиці. Незважаючи на велику кількість івентів у місті, віддані прихильники прийшли на концерт харизматичних рокерів і не прогадали. Цього вечора на присутніх чекало чимало сюрпризів.

Розпочали концертну програму музиканти гурту Cloudless (спільний проект Євгена Тютюнника (ТКН) та барабанщика Фіолету Антона Панфілова). Це був перший повноцінний виступ колективу на великій сцені, проте жодного хвилювання  не відчувалося. Яскраві, драйвові, неординарні, дещо космічні – це все про них. Вміло балансуючи на межі лірики і шаленства, Cloudless представили публіці свою творчість і отримали у відповідь гучне схвалення.

По закінченню виступу музиканти разом із публікою гучно закликали на сцену Фіолет. Варто відмітити особливу передноворічну атмосферу, створену оформленням майданчика. Новорічні гірлянди на мікрофонних стійках, гра світла і тіней, грайливі кросівки басиста і кольорова зачіска фронтмена гурту Сергія Мартинюка – все це відкривало вхід у іншу паралельну реальність, а саме ту омріяну «нірвану», яку було обіцяно раніше.

Та Фіолет був би не Фіолет і Колос був би не Колос, якби попри всю цю казковість та чарівність не порвати свідомість на дрібні шматочки. То був справжнісінький панк-рок – образ Колоса виринув із його юності і повністю сформувався на сцені Sentrum’a. Яскравий ірокез, порізані джинси, металічний ціпок, майка з символікою – розрив шаблонів наповну.

Заграв гурт найкраще зі своєї творчості за вісім років існування, а також нові композиції з майбутнього альбому ‘Aurora’. З деякими піснями (“Картаті сорочки”, “З Тобою”, “Smsки до Бога”) Колос символічно прощався, зауваживши, що виконуються вони певно востаннє, бо на зміну їм обов’язково прийдуть інші, кращі. Так він анонсував композицію, присвячену мамі, відмітивши, що врешті спромігся написати про найріднішу людину так, щоб йому самому сподобалося. Про деякі пісні відізвався з легкою ностальгією, а саме ті, що належать до доробку Kolos & Brothers, і висловив побажання педагогічного характеру для композиції “Бібліотека”.

Попри велику любов шанувальників до лірики гурту, музиканти все ж більше приділили увагу важкому звучанню творчого доробку, проявивши на максимум власні рок-н-рольні амбіції.

Не один раз Сергій Мартинюк звертався до присутніх зі словами подяки за те, що вони цей вечір вирішили розділити саме з ними. У відповідь звучали гучні оплески і схвальні вигуки.

Завершальним акордом на біс був акустично-електричний сет, красу якого не зіпсувало навіть раптове зникнення електрики на сцені. “Я Твій“, “Барбітура”, “Тиша” – все це співалося в унісон, і в цьому відчувалася справжня єдність.

Ну і не обійшлося без найважливішого, того, що найміцніше прив’язує до гурту – відвертого, щирого, теплого спілкування, міцних обіймів, яскравих фото та обміну враженнями. Скільки б не було часу, і яке б це не було місто, гурт завжди знаходить для цього час. Бо справді цінує власних прихильників і цим просто таки безвідмовно підкуповує.

Бажаємо музикантам добряче відпочити від столичного шаленства і продовжувати в тому ж дусі. Рвати, дивувати, любити і не втрачати зв’язок з нірваною. Все буде #Фіолет!

Фото: Gera Sulikov