Smokings, sympho & rock ’n’ roll: Oomph! у супроводі симфонічного оркестру в Києві

Легенди німецького року Oomph! вже вкотре завітали до української столиці і традиційно зібрали повну залу. Проте цього разу це дійсно було «once in a lifetime show», адже гурт відіграв програму зі своїх найгарячіших хітів у супроводі симфонічного оркестру на сцені Жовтневого палацу.

Фото: Георгій Лазуренко

Чоловіки у смокінгах, дівчата – у вечірньому вбранні, шампанське в келихах, а в руках – квитки на довгоочікуваний концерт харизматичних німців, які цього року відзначають 30-річчя гурту. За цей тривалий час хлопці випустили 13 альбомів, кожен з яких має своє унікальне звучання, проте стиль гурту завжди можна впізнати: запальні танцювальні мелодії, чіткий ритм, лаконічні, але жорсткі рифи і потужний вокал Dero Goi, який розповідає нам фантастичні історії, казки, любовні трагедії або глибокі особисті сповіді. У своїй творчості Oomph! багатогранні, артистичні, сміливі, але завжди відкриті та щирі. Те ж саме стосується і їх живих виступів: навіть якщо ви не прихильник  гурту, ви точно не залишитесь байдужим (перевірено багатьма експериментами над людьми, жодна жива істота не постраждала).

Публіка зібралась різноманітна. Кожен концерт німецьких легенд – це демонстрація того, що музика здатна об’єднувати покоління: тут можна зустріти як молодих фанів, так і поважних прихильників гурту приблизно того ж віку, що й музиканти. Це –  безперечний плюс до карми Oomph!, яким, попри свої музичні експерименти, вдається зберігати армію своїх прихильників і збільшувати її за допомогою свіжого та динамічного звучання.

В очікуванні концерту хтось із фанів не витримав напруги і заволав на всю залу «Augen Auf! Ich komme!»

Попри те, що безперечними героями вечора були самі Oomph!, слід відзначити і тих, хто привніс у цей вечір надзвичайно урочисту атмосферу справжнього свята: Hype Orchestra під керівництвом диригента Віталія Фізера. На жаль, нам не вдалося знайти більш детальну інформацію про симфонічний оркестр, який супроводжував виступ німецьких рокерів. Усе, що ми можемо сказати – це те, що industrial у поєднанні з класичними аранжуваннями звучить неймовірно органічно і потужно.

З перших акордів “Gekreuzigt” зала вибухнула оплесками у відповідь на енергійне дійство на сцені. Dero, Flux і Crap у смокінгах виглядають так само органічно, як і у їх звичному рокерському обмундируванні. Ця класична вишуканість надає хлопцям особливого шарму, що стало зрозуміло із голосних вигуків прихильниць. «Ich liebe dich, Dero!» за той вечір пролунало не один раз.

Фірмове «Дякую!» від Dero вже майже без акценту радісна публіка зустріла бурхливими оплесками. Протягом усього концерту підтримка фанів була дуже потужною. Після кожної пісні Dero вдячно вклонявся спочатку залі, а потім оркестру, який підсилював міць гітарних рифів і вокалу своїм злагодженим симфонічним супроводом. Такі знайомі і улюблені композиції, як “Sandman”, “Labyrinth”,”Träumst du” зазвучали по-новому, розкрилися і заграли новими фарбами. Не можна не відзначити якісні звук і світло, які у рази збільшили задоволення від концерту. Професіоналізм відчувався в усьому: в організації, у виступі гурту та оркестру, у живій та дружній взаємодії музикантів із публікою.

Dero Goi носився сценою як чорт, а його фірмові театральні рухи і міміка робили шоу довершеним дійством. «Do you want more?» – декілька разів запитував Dero, і кожен раз отримував позитивну відповідь. Перед виконанням романтичної “Unter diesem Mond” гітаристи  пішли зі сцени, а Dero попросив публіку запалити вогники на телефонах. Зала перетворилася на зоряне небо: сотні ліхтариків замерехтіли під супровід магічної мелодії.

«Unter diesem Mond werd’ ich nicht schlafen» («Під цією луною я не буду спати») – заспівав Dero. Дійсно, після такого концерту заснути буде важко, адже Oomph! подарували своїм прихильникам запал енергії та яскраві враження, якими невпинно хочеться ділитися з усіма.

Неймовірно довершено звучала “Alles aus Liebe” у супроводі оркестру, адже оригінальна версія має виразні симфонічні партії. Під час її виконання Dero жестикулював, бігав, ставав на коліна. Його поведінка дуже влучно виражала емоції та переживання, закладені в ліриці пісні.

Драйвова і найвідоміша пісня гурту “Augen auf!” змусила глядачів піднятися зі своїх зручних стільців і підійти ближче до сцени. Це все ж таки рок-концерт, тому стримувати себе було досить важко: хотілося поринути у цей запальний ураган NDH і відриватися на повну.

Oomph! | October Palace | 17.02.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsm9Rospp

Після поклону гурт пішов зі сцени, але прихильники продовжували підривати залу оплесками і вигуками «Oomph! Oomph Як і очікувалось, музиканти вийшли на біс для виконання акустичної “Auf kurs”. І знову зала наповнилась сотнями вогників, щоб показати свою вдячність і підтримати гурт. Було дуже складно відпускати Oomph! зі сцени, але що поробиш. Як йдеться в одній із їх пісень, «Jede Reise hat ein Ende» («У кожної подорожі є своє завершення»). Але ми будемо з нетерпінням чекати на  виступи  OOMPH! з новим альбомом ‘Ritual’, який вийшов 18 січня на лейблі Napalm Records.