Space of Variations: про темні сторони свідомості

1-го листопада відбувся реліз дебютного повноформатного альбому Space Of Variations ‘Mind Darknet’. До альбому увійшов вже добре відомий шанувальникам сингл “Tibet” і дев’ять нових треків. Про процес створення релізу та приховані сенси читайте на сайті DM.

Процес написання музики для ‘Mind Darknet’ у хлопців розтягнувся на два роки через декілька турів і велику кількості фестивальних виступів. Початок деяких треків покладено ще в далекому 2013-му – вони народилися з електронних напрацювань, які один з вокалістів гурту Олексій Зацерковний створював ще для свого особистого проекту.

Назву альбому музиканти асоціюють з darknet’ом – тіньовим сегментом Інтернету, в якому відбувається все те, що в звичайній мережі, та й взагалі в світі, заборонено. Починаючи від нешкідливих, але вкрай дивних співтовариств по інтересах і закінчуючи сайтами, де можна найняти кілера або купити заборонені речовини і зброю.

«’Mind Darknet’ – своєрідна гра слів, метафора, що має на увазі під собою темні куточки і приховані сторони розуму живої істоти, – коментують Space Of Variations. – Така назва була дана альбому не випадково. Лірика і загальний зміст релізу переповнені міркуваннями на тему усвідомлення свого я, прийняття рішень, відповіді на питання: “Навіщо існує реальність, чому вона проявлена ​​саме в такому недосконалому і сюрреалістичному вигляді?”. Альбом про те, в чому багато хто часом не готовий зізнатися навіть самому собі».

Музиканти зізнаються, що у них було ще набагато більше напрацювань та ідей, але в реліз вони не увійшли, тому що потрібно було ставити часові рамки і обмежувати себе за кількістю треків. На наступний день після того, як вони відправили останній трек на зведення, у комп’ютера, на якому велася робота над альбомом, остаточно і безповороно згорів процесор. Музиканти поставилися до події філософськи.

«Ми вирішили, що це має ознаменувати закінчення запису, і Всесвіт натякає нам, що переробляти вже нічого не потрібно. Інакше ми могли закінчувати альбом ще не один рік», – сміються вони.

Рецензію на альбом від Daily Metal можна прочитати тут.