Stoned Jesus у Львові: презентація нового альбому в рамках The Pilgrimage Tour 2018

12 жовтня у Львові відгримів концерт київського stoner-тріо Stoned Jesus. Гурт представив новий альбом і зіграв старі, вже вивчені, проте надалі улюблені хіти публіки.

Дорогою на концерт зловив себе на думці, що Stoned Jesus здобули постійну прописку в моєму плеєрі саме в той час, коли я також був в турі. Stoned Jesus дуже добре слухати в дорозі. Поки я не знаю, як це пояснити, але також не знаю, чи варто це взагалі робити. Краще просто слухати.

Окремо про тур. Нещодавно група підписала контракт із Napalm Records, на якому 7 вересня вийшов четвертий повноформатний альбом Stoned Jesus – ‘Pilgrims’. Разом із цим, 7 вересня з Києва розпочався The Pilgrimage Tour 2018, який охоплює більше 40 (sic!) міст,  з яких лише 7 – українські.  Але розмову про те, що український слухач часто не помічає чудових вітчизняних гуртів у себе під носом, а шукає собі музики хтозна-де, залишимо на інший раз.

Прийшовши у !FestRepublic, я здивувався: у залі було дуже мало людей. До початку залишалось 10-15 хвилин, а людей було геть нічого. Але такі вже галичани – немає події, на яку не можна запізнитись. На розігріві у Stoned Jesus грали львів’яни Fire Jam, протягом виступу яких зал поступово наповнювався.

Окремо про Fire Jam. Гурт, історія якого починається у далекому 2004 році. Гурт, який грає не нудно і якісно – грає grunge/stoner rock з психоделічними елементами. Гурт, про який, на жаль, знає небагато людей. Принаймні так мені здалось, судячи по кількості людей в залі. Та і нема що приховувати – вони були невідомими і для мене, про що тепер навіть шкодую: міг би отримувати задоволення від їхньої музики набагато раніше. Більш ніж достойний розігрів, який поклав гарний початок всьому концерту.

Stoned Jesus | Lviv | 12.10.18

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmkiurJW

Коли на сцену виходили Stoned Jesus, мені на мить здалось, що тут, перед сценою, стає тісно. Коли я озирнувся – зрозумів, що не здалось: дуже швидко зал став повним, протягом перших пісень люди продовжували приходити.

Альбом ‘Pilgrims’ в живому виконанні – це щось набагато більше від запису, це набагато потужніші потоки енергії. Зрештою, є гурти, які мають гарні записи, але дають жахливі концерти. Це абсолютно не про Stoned Jesus – до сьогодні, після 4-х відвіданих концертів, я не вирішив, що їм вдається краще – записувати крутезні альбоми чи давати потужні концерти. Мабуть, те і те.

Важко пригадати ще якийсь гурт, який би так віддавався на концертах, так відчував публіку і свою музику. Важко пригадати гурт, який би так відривався на власних концертах. Погодьтесь, важко в кожному місті давати концерти високого рівня, будучи в турі – а це, варто нагадати, довгі переїзди і постійна втома. Також – як мені здається – яку б круту музику ти не грав, але коли робиш це ледь не щодня, вона може набриднути. Як Stoned Jesus вдається віддавати стільки енергії, стільки себе на кожному концерті – таємниця.

Сьогодні, наступного дня після концерту, я вже починаю тихенько заздрити тим, на кого ще чекають виступи Stoned Jesus в рамках The Pilgrimage Tour 2018 – у них попереду неймовірний заряд енергії і музичного задоволення.

Текст: Ростислав Кузик
Фото: Микола Матвіюк