Тарас Бульба 2018: звіт з фестивалю впертого духу

З 1991 року є на теренах нашої країни чудовий фестиваль Тарас Бульба, що об’єднує декілька поколінь любителів живої рокової музики. Продовжуючи традиції підтримки українського духу і музики, фестиваль радий вітати усіх бажаючих.

Івент відбувся 13-15 липня. Незважаючи на різкі зміни погоди – відвідувачі зуміли відпочити душею і тілом під хороший лайн-ап.

Цьогорічний список запрошених гуртів був дуже різноманітний по своїх напрямах і стилях виконання. Тут кожен міг знайти те, що йому більше до душі. Згідно із оголошенням організаторів фестивалю, зміна напряму фестивалю на більш «легкий» була зумовлена прагненням залучити до рок-культури і місцеве населення. Адже не всі жителі райцентрів можуть по-справжньому оцінити красу екстремальних стилів музики (натомість, на фестивалі була помічена дівчинка років 5-и, якій навіть блек-метал від харківських Khors дуже сподобався).

Окремої уваги на фестивалі заслуговував конкурс гуртів – найбільш «історична» частина фестивалю, який багато років тому починався саме як захід, де авторитетні судді оцінюють молоді гурти.

За інформацією з офіційної сторінки фестивалю, «Переможцями конкурсної програми стали тaлaновиті музиканти – гурт Циферблат, призом за старання яких стала новенька гітара EPIPHONE EJ-200SCE. Почесне перше місце дісталось гурту Фабі Начі , друге місце вибороли Bakenbardy, трeтє місце розділили відрaзу двa колективи – MniShek тa Це Регулятори. Гурти-лідери конкурсної прогрaми показали вищий пілотаж музичної майстерності тa довeли, що гідні лaвр переможців».

Важко було охопити увагою усі гідні цього гурти в програмі фестивалю. Усі команди на обох сценах виступили на високому рівні. На одному фестивалі зібрали таких виконавців, яких важко зустріти разом на інших рок-теренах.

Приємним сюрпризом став новий матеріал, з яким у Дубно завітали Morphine Suffering, що нещодавно повернулися до активної діяльності, і АННА.

Столичні брутали DASH, MegamasS і Velikhan рвали натовп перед альтернативною сценою, для поціновувачів павер-металу виступали Sunrise, більш похмуру атмосферу створювали Khors, Paganland та Полинове Поле; також саме на цю сцену завітали зарубіжні гості – італійці Sailing To Nowhere і Cry Excess та білоруси Znich. А на головній сцені запалювали Karna, Space Of Variations, Тінь Сонця, Kozak System, Фіолет, Krichuss, Жадан і Собаки та інші гурти.

Раптові дощі не створили поганого настрою на фестивалі Тарас Бульба, а тільки підсилили затишну і неповторну атмосферу фестивалю. Гарне і старовинне місто, хороша локація фесту і чудовий лайн-ап – це те, що забезпечить емоціями і спогадами на довгий час.

Сторінка фестивалю:

https://www.facebook.com/FestivalTarasBulba/

Фото: Руслан Булганов, Дмитро Юрченко (iROCKez)