Tarja Turunen у Києві з містичним концертом Dark Christmas

21 грудня Жовтневий палац у Києві на один вечір поринув у чарівне католицьке Різдво – потішити українських фанів уперше за кілька років приїхала фінська рок-діва Tarja Turunen, але цього разу з класичною програмою під назвою «Concert for a Dark Christmas». Особливу вишукано-піднесену атмосферу співачці допомагали створити музиканти симфонічного оркестру «Kyiv Fantastic Orchestra» та національна капела України «Думка».

Tarja Turunen в минулому вже чотири рази відвідувала Україну як рок-виконавиця, але цього року вона вперше додала нашу країну в рамки ексклюзивного «Christmas Tour 2017». У Києві відбувся єдиний концерт вокалістки. Напередодні свого туру співачка також презентувала новий альбом під назвою From Spirits and Ghosts (Score for a Dark Christmas)’. Це вже другий класично-різдвяний альбом у доробку Тар’ї. Критики, однак, одразу після виходу платівки відзначили, що альбом є дуже вузьконаправленим та після різдвяних свят швидко забудеться фанатами.

Головна тема концерту базувалася на протистоянні двох персонажів – світлої та темної сторони співачки. Сама ж Tarja намагалася якнайкраще проявити ці образи: вона змінила білу сукню на чорну між частинами виступу і виконувала різні за настроєм композиції. Цього вечора лунали як традиційні різдвяні хіти, так і пісні виконавиці з її нового альбому. Наприклад, із класики була “O Holy Night” – знаменита різдвяна пісня, яка традиційно виконується під час опівнічної різдвяної меси в католицькій церкві. Ще одна співзвучна композиція – “Silent Night” – християнський гімн 19 ст, який є одним із найвідоміших і найпоширеніших різдвяних гімнів у світі. Першу частину концертної програми закривала інша популярна композиція, яку співачка виконувала ще у складі Nightwish – “Walking In The Air”. Однак автором цього треку є не Tuomas Holopainen, а композитор Howard Blake, який написав її для англійського короткометражного анімаційного телефільму «The Snowman». Також співачка поділилася кількома своїми улюбленими фінськими композиціями і за оплесками в залі зробила висновок, що там обов’язково мають бути фіни.

Tarja Turunen live in Kyiv 2017

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsma1M4qX

Складалося враження, що Tarja дійсно була дуже рада знову побувати в Україні та потішити своїх фанатів різдвяними піснями. Вона навіть вивчила кілька речень українською та заговорила нею на концерті. «Вітаю на моєму різдвяному концерті!», – сказала вона на початку виступу, чим зірвала шквал оплесків у залі. Слухачі дуже люблять, коли відомий музикант звертається до них рідною мовою, нехай це просто «Дякую» або «Добрий вечір!». Ще хотілося би відзначити злагоджену роботу симфонічного оркестру та хору на сцені. Понад 100 виконавців занурювали слухачів у чарівну і незабутню атмосферу різдвяних творів. Особливо постарався харизматичний диригент оркестру – Микола Лисенко – правнук композитора Миколи Лисенка. Він, як і Tarja Turunen, також бере активну участь у музичних новорічних та різдвяних заходах. Наприклад, минулого року його можна було побачити на святковому концерті біля Головної ялинки країни.

Для тих, хто звик бачити співачку в рокерському образі, на концерті могло не вистачити більш важких композицій. Хоча загалом різдвяний концерт минув тихо та плавно, складалося враження, що слухачі прийшли сюди, ніби в театр. Проте, хотілося би бачити більше живих емоцій як на сцені, так і в залі. Загалом «Concert for a Dark Christmas» виправдав очікування, але був більш класичним – чудова нагода для слухачів поринути в атмосферу традиційного католицького Різдва.

Фото: George Lazurenko