Музична феєрія від Tarja Turunen у Києві

8 травня неперевершена Таря Турунен виступила в столиці у Центрі Культури та мистецтв НАУ. Нагадаємо, що це був другий концерт у рамках весняного міні-туру Україною, що включив у себе 5 міст.

Прихильники почали збиратись у холі доволі рано, приблизно за годину до початку. Спокійні, виважені та чемні, вони вишикувались у чергу до фан-зони, адже саме звідти було найкраще видно сцену та власне все, що мало на ній відбуватися. Хочеться зазначити, що фан-зона була доволі зручною, оскільки враховувала особливості кожного відвідувача, мала підвищення та нижчий ярус безпосередньо перед сценою. Доволі простора, що давало змогу вільно танцювати та навіть стрибати, не заважаючи іншим насолоджуватися дійством. Тим, хто стояв найближче, пощастило навіть потиснути руки як Тар’ї, так і її музикантам, вручити квіти та подарунки.

Розпочався виступ вчасно програмою від супроводжуючого гурту Serpentyne, також відомого під назвою Maggiebeth Sand. Колектив з Лондону, заснований у 2010 році, представив публіці три композиції із власного доробку у стилі folk metal. Через всю їхню творчість – а це, до речі, вже три повноцінних альбоми (Stella Splendens (2010), Myths and Muses (2014) та The Serpents Kiss (2018) червоною ниткою проходить середньовічна тема. Музиканти влаштували на сцені справжню виставу завдяки яскравим образам, світловим ефектам, віртуозній грі на музичних інструментах та театральним жестам. Вокалісти вразили потужними голосами та неймовірною щирістю. Кожен бажаючий мав змогу поспілкуватися з представниками гурту особисто після виступу, сфотографуватися та отримати автограф.

Після нетривалого налаштування сцени та під нетерплячі вигуки із зали, розпочався основний виступ. Сяючи посмішкою, на сцені з’явилася Таря разом зі своїм бендом. У чорному шкіряному костюмі, струнка і неймовірно вродлива вона одразу запалила присутніх своєю потужною енергетикою.

Першою прозвучала композиція “Demons In You” із сольного доробку виконавиці. Під час її виконання Тар’я привіталася з прихильниками: «Доброго вечора, Київ!». Приємно те, що українські фрази звучали зі сцени ще кілька раз впродовж концерту («Підніміть ваші руки!»).

Переважно сет-лист складався з пісень, що свого часу увійшли до альбому The Shadow Self (2016). Також були виконані композиції з альбомів My Winter Storm (2007), What Lies Beneath (2010) та Colours in the Dark (2013). Як і було обіцяно, прозвучало зі сцени і наповнення концертного альбому Act II(2018), матеріал якого був сформований під час масштабного гастрольного турне співачки, що охопило 40 країн.

Справжнім подарунком для прихильників стало виконання “Planet Hell” з альбому Once, як відголоску з минулого, коли Тар’я ще була вокалісткою культових Nightwish.

Три рази за вечір співачка змінювала образ: розпочавши «роковим», змінила його на більш романтичний для акустичного сету, а згодом повернулась у рок на завершення. Паузи ефектно заповнювали музиканти своїми потужними партіями. Відверто та щиро прозвучало зізнання та подяка Тар’ї своїм прихильникам за те, що вони дають їй можливість знову і знову повертатися до України та дедалі краще її пізнавати.

Tarja Turunen | ЦКМ НАУ | 08.05.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmDcazYX

На завершення було підготовано найвідоміші та найулюбленіші композиції “Innocence”, “Die Alive” та “Until My Last Breath”. Звісно, не обійшлося без сюрпризу. Ним стало виконання “Dead Promises”, абсолютно нової пісні, за словами виконавиці родом із її майбутнього. У фіналі виступу музиканти дуже довго прощалися, обіймалися, зробили спільне фото з прихильниками і, здавалося, зовсім не хотіли покидати сцену, а найголовніше обіцяли повернутися знову.

Фото: Alex DMetal