Total-Empty – Towards The Moon

Дебютний лонгплей від одеського пост-рок гурту Total-Empty є чудовим прикладом сплетіння різних стилів та ідей, які разом утворюють по-справжньому атмосферний та зрілий альбом. Не зважаючи на те, що він є дебютним, в той же час, він служить втіленням п’ятирічної історії діяльності гурту; час, за який лідер гурту Влад Плотніков зміг розвинути TotalEmpty з амбіційного молодого проекту в колектив, який здатний презентувати свої ідеї як зрілий матеріал з відчутним впливом провідних представників жанру.

Towards The Moonє 44-хвилинною мандрівкою крізь людські спогади, переживання та мрії, не обмеженою текстовою складовою, а навпаки, розширеною атмосферними пост-роковими пасажами з додаванням елементів ембієнту та металу.

Гурт був створений Владом Плотніковим у 2012 році в Одесі, і з того часу зумів заявити про себе як амбіційний проект, що поєднує класичні пост-рокові мотиви з новими ідеями.

Ідейність – це те, що, безумовно, має місце в музиці, яку створює колектив. Можливо, саме це можна вважати причиною наявності уже 9 релізів в доробку гурту за роки існування. І хоча Towards the Moonє лише дебютним повноформатним альбомом, TotalEmpty також випустив демо-альбом, 2 ЕР, 4 сингла та 1 збірник. Схоже, що саме велика кількість «неальбомних» релізів дозволила гурту дійти до тієї цілісності ідей та професійності, яка вже чітко помітна на Towards the Moon.

Перше розуміння атмосфери альбому приходить разом з обкладинкою платівки, яка дуже вдало передає ідейне тло цих інструментальних (здебільшого) пасажів, а також джерела натхнення, які вплинули на композитора. Головним чином, атмосфера є чи не найголовнішою складовою хорошого пост-рокового релізу, і в цьому аспекті гурт, безумно, досягнув своєї мети. Від початку і до кінця альбом витриманий в одному стилістичному напрямку, що, проте, зовсім не свідчить про одноманітність. Навпаки, це дозволяє відчути кожну мимолітну асоціацію, але в той же час – слідувати за головними концепціями та ідеями. Це заохочує слухача прослуховувати платівку знову і знову, що само по собі вже є позитивним аспектом.

Дебютний статус альбому, а також свіжість звучання роблять цей альбом ще ближчим до слухача. Він є прикладом успішного втілення сміливих музичних ідей автора, які переплітаються з більш сталими і витриманими часом елементами. Це, в першу чергу, стосується прогресивної складової альбому, яка легко зауважується на кожному треку – особливо на першій половині платівки. Впродовж альбому дуже відчутним є вплив французів Alcest, що особливо проявляється в контексті інструментальної основи та загальної атмосфери альбому. Це також стосується вокальних вставок, які трапляються, щоправда, вкрай рідко: лише на третьому треку “Nocturne” та, зовсім трішки, на завершальному “We Have All The Time In The World”. Говорячи про зв’язок з Alcest, варто також згадати, що в доробку гурту є кавер на цей культовий гурт.

Більшість колективів, які працюють в даному напрямку, стикаються з ризиком не запам’ятатись слухачеві зі своїм новим альбомом. TotalEmpty змогли записати добротний дебютник, який легко слухається від початку до кінця і наповнений цікавими ідеями. Легкий та мрійливий, цей реліз, безсумнівно, є багатим на моменти, до котрих хочеться повернутись знову вже після першого прослуховування. Найбільш цікавими та багатими здаються такі композиції як “Nocturne”, ”Memoriam”, ”Les Illusions Parfaites” та ”Towards The Moon”. В той же час, весь альбом як одна цілісна робота, безсумнівно, вартий уваги всіх любителів меланхолійного та атмосферного металу з прогресивними нотками.

Текст: Юрій Зимовін