У Києві пройшов Comic Con Ukraine 2021 (репортаж та фото)

Неважливо, хто ти: артист, професійний косплеєр чи просто відвідувач в образі улюбленого персонажа. На фестивалі гік-культури Comic Con Ukraine 2021 кожен міг відчути себе зіркою.

Якби вас попросили описати, що таке Comic Con Ukraine кількома словами, то скоріш за все це виглядало б як «фестиваль косплеєрів». Адже ніщо так не передає настрою Comic Con Ukraine, як велика кількість людей у різноманітних костюмах, побачити яких можна було ще за кілька миль до самої локації проведення фестивалю, на радість та подив пересічних людей, які в більшості своїй просто не розуміли, що відбувається. Навіть якщо ти не знав, де проходить фестиваль, то просто міг слідувати за орками чи безмежною кількістю клонів Наруто.

На самому ж фестивалі косплеєри могли легко розчинитись в натовпі таких як вони. Це був саме той випадок, коли виділявся той, хто виглядав повсякденно. І повірте, розчинитись було де людей було дійсно багато! Цьогорічний Comic Con Ukraine побив всі рекорди по відвідуваності, зібравши більше 40 тисяч відвідувачів за два дні. Але на місці здавалось, що значно більше. Звісно, є у цього рекорду й інша сторона: велика кількість відвідувачів означає великі черги тих самих відвідувачів на вході фестивалю. Тож значна кількість гостей змогли оцінити костюми та образи одне одного ще до того, як потрапили на сам фест. Звісно, протягом дня організаторам вдалось збільшити пропускну здатність на вході. Але, можливо, їм варто звернути на це більшу увагу на наступний рік – адже маю надію, що відвідування фестивалю буде лише зростати.

Comic Con Ukraine | Kyiv | 04.09.2021

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmWyG6AZ
Фото: Георгій Лазуренко

Comic Con Ukraine зібрав все, чого тільки могла б забажати душа фаната гік-культури. Від коміксів, манг, настільних чи комп’ютерних ігор до одягу, іншого мерчу та інтерактивних локацій, на яких можна було спробувати себе в ролі Імператора Палпатіна, Доктора Хто чи середньовічного воїна, та навіть собачий косплей Dog Cosplay Contest. На якому, окрім рекордної кількості у 47 учасників цього року, можна було побачити гурт GannaBaby, які закосплеїли 101 Далматинця. Вокалістка Ганна Нелуп, звісно ж, була в образі Лютелли де Віль, а от своїх музикантів вона символічно представила в образі далматинців. Що тут скажеш, епатажу в цього гурту не відняти. Навіть відкриваючи музичну сцену на другий день, вони змогли зібрати та розворушити людей, більшість з яких, мабуть, і не очікували побачити такий неординарний виступ.

І ми плавно підійшли до музичної складової фестивалю. Якій, на мою думку, приділяють трохи замало уваги. (Але це думка музичного репортера, що я ще можу знати?)

Спочатку трохи нарікань: сцена відверто замала, а місця перед нею недостатньо. Сказати, що все аж дуже погано, не можна, але, в порівняння, головна сцена, на якій проводились косплей-шоу та Q&A, була значно більша та краще оснащена. Логічно, що місцями міняти ніхто не став би, адже в першу чергу Comic Con Ukraine – це не про музику. Але все ж, запрошуючи на музичну сцену таких гостей як Percival, варто було урівняти масштаби сцен. Адже саме Percival зі своїм Wild Hunt Live Show дійсно стали однією з родзинок цього фестивалю! Я зустрів чимало знайомих, які казали, що одна з головних причин їх присутності на фестивалі – це якраз почути саундтреки до The Witcher III наживо. І повірте, ніхто з них чи близько двох тисяч фанатів, які зібрались на виступ гостей з Польщі, не був розчарований. Я бачив людей зі сльозами на очах, коли грали їх улюблені композиції. Я бачив щирі захоплення та подив, коли, неочікувано для більшості, на сцені окрім музикантів з’явились каскадери. Це було дійсно захопливе шоу, і воно тримало людей до кінця, незважаючи на холод. Всіх зігрівали теплі емоції, які Percival змогли передати глядачам.

Comic Con Ukraine | Kyiv | 04.09.2021

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmWCY4UF
Фото: Анна Соловей

А перед тим, як музичну сцену Comic Con Ukraine окупували поляки, перетворивши її на міфічний світ Відьмака, там панувала справжня містика та морок, адже виступали Zwyntar. Якби в Україні не було Комік Кону, я думаю Zwyntar зробили б свій. Щоправда, виглядав би він мабуть більше як Гелловін. Не дивлячись на те, що образи музикантів досить-таки виділялись на фоні більшості косплеєрів, вони на диво органічно вписалися у весь двіж як візуально, так і музично. Живе виконання у Zwyntar це окрема історія: вони нерідко грають свої пісні в досить відмінній манері від того, як це звучить на записах. Я навіть чув після виступу, як фанати просили записати нову версію (як це звучить наживо) одної з пісень, і у відповідь прозвучало обнадійливе «скоро буде». Тож можемо чекати нових релізів.

Трохи менш дарк, значно менш кантрі, але не менш цікавим був виступ гурту Omana. Пісні цього гурту могли б легко стати саунтреками до якихось містичний трилерів, а іноді здається, що можна екранізувати самі тексти. Можливо, комусь окрім мене ця ідея сподобається, та зрештою в якомусь вигляді вона таки буде втілена.

Звісно, не обійшлось на музичній сцені і без епатажу. Окрім вже згаданих вище GannaBaby, перевіряли чутливість авдиторії київський гурт Aghiazma в колаборації з досить відомим блогером у вузьких (а може вже й не дуже) колах Super Sus, який тепер ще й музикант, що грає на досить екзотичному інструменті під назвою терменвокс.

Comic Con Ukraine | Kyiv | 05.09.2021

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmWBPzku
Фото: Георгій Лазуренко

Неочікуваною для мене, та, вочевидь, дуже очікуваною для багатьох дівчат на Comic Con Ukraine родзинкою музичної програми другого дня став гість з Кореї Song Wonsub. Сором’язливий азіат з акустичною гітарою, що виконує пісні Океану Ельзи корейською… скажімо так, не кожен день таке побачиш.

Загалом, в музичному плані фестиваль дійсно не розчарував. Як можна бачити, організатори постарались зібрати досить різнопланових артистів, і це в них дійсно вийшло. А це я ще не встиг згадати про аніме-кавер-гурт Future Plans, поганців Bad Pit, містичних Violet Raymoor, футуристичних Orionix, олдскульних рокенрольщиків Onaway та диско ретровейв гурт BlazerJacket. Всі вони дуже різні, але всі знайшли своє місце на цьогорічному святі гік-культури під назвою Comic Con Ukraine.

Підсумовуючи, можна впевнено сказати, що Comic Con Ukraine 2021 дійсно видався вдалим. Незважаючи на досить прохолодні вихідні та подекуди дощ, фестиваль зібрав рекордні кількості як відвідувачів, так і зіркових гостей, яких, до речі, цього року було вже 5. Провів найбільший в Європі Cosplay & Cover Dance Show. Іншими словами, одні рекорди! Але подекуди дійсно було тіснувато та переміщення між локаціями фестивалю було трохи ускладнено саме через великий натовп людей. Тут можна констатувати, що ця кількість відвідувачів певно є лімітом для локації Арт-завод Платформа. Дуже сподіваюсь на збільшення масштабів фестивалю та бажаю організаторам ставити все нові рекорди по відвідуванню і привозити для нас все більше зіркових гостей та унікальних гуртів. Адже очевидно, що запит на це є неабиякий. Але, можливо, на наступний рік є сенс розглянути локацію побільше.

Текст: Алекс Соло
Титульне фото: Анна Соловей


Якщо Вам подобається те, що роблять Daily Metal і Радіо GARTA, Ви можете підтримати нас на Patreon.

Become a Patron!