У вирі дикого Arkan’y: Karna завітала до Черкас

7 грудня у черкаському клубі Manhattan відбувся виступ автентичних представників жанру гуцул-метал – гурту Karna. Черкаси стали передостаннім містом Arkan Tour, що розпочався ще 7 листопада у Луцьку. Назва туру співзвучна з другим треком з нового альбому гурту, над яким триває робота в даний час.

Karna – це один з тих українських гуртів, оригінальності та унікальності якого можна позаздрити. Заснований ще далекого 1997 року, загартований змінами складу, назви та іншими протиріччями, цей колектив до сьогоднішнього дня вражає, надихає, захоплює, дивує та здобуває все більше прихильників.

Автентичний стиль, неповторна манера виконання, глибокі тексти, запальна музика, стовідсоткова віддача музикантів, тісний контакт із слухачем – все це додає кожному виступу особливої гуцульської магії та майже сімейного затишку і здатне на кілька годин перенести кожного далеко за межі реальності, туди, де звучить трембіта, танцюється аркан, горить-палає ватра, а поміж дерев ховаються полтергейсти, чорти та й сам дідько.

Довгоочікуваний виступ зібрав у відносно невеликому приміщенні чималу кількість прихильників – як містян, так і гостей з різних міст. Сольний виступ колективу – подія, яку не варто пропускати, а особливо, коли цей колектив – Karna.

Нетерплячими оплесками та гучним вигуками викликали на сцену музикантів цього вечора. Варто відмітити, що у фірмовому мерчі гурту було дуже багато людей, а це є чи не найкращим свідченням любові шанувальників. Не змусивши довго на себе чекати, учасники гурту один за одним вийшли на сцену. Розпочали, звичайно, з того, що й дало назву унікальному стилю – з “Гуцулметалу”.

Хочеться окремо зауважити те, що це чи не єдиний випадок, коли на концерті не було купи увімкнених смартфонів, що є однією з найбільших проблем живих виступів нашого часу. Люди, відзнявши поодинокі короткі відео, ховали свої гаджети до кишені і пускалися в танок. Шалена енергетика не давала жодного шансу встояти на місці, всі співали, танцювали, обіймалися, стираючи всі межі. Відчувалася особлива сила братерства та єдності.

“Ті, що танцюють на голові” – ось дійсно пісня-девіз, короткий, влучний опис дійства, що гриміло, вирувало, мінилося барвами та емоціями. В основному були виконані композиції з третього альбому гурту ‘Гуцул-метал’ (2017). Не обійшлося без традиційного гуцульського аркану, що танцюється зімкнутим колом. На виступах Karna аркан стрімко переростає у слем, що демонструє поєднання двох традицій – минулого і сучасного. Цей традиційний танок особливо полюбляють найактивніші прихильники гурту. А найменшому відвідувачу черкаського концерту ще й перепала честь приміряти червону маску гітариста Владислава Яруна.

Завершення виступу було ліричним та ніжним – звучали “Моя мила” та “Маленька”.

Обійми, жарти, світлини, розмови, автографи – фіналіті гуцульського party у центрі України. Опісля – крайній виступ у Кропивницькому і довгоочікуваний відпочинок. Хочеться побажати музикантам, щоб ватра їхнього натхнення ніколи не згасла і палала довго та яскраво, закликаючи все нових поціновувачів справжнього українського гуцул-металу.

Фото: ГайдаFest